Nie tylko na deskach malowane...


Galeria Sztuki „Synagoga” w Barczewie zaprasza na wystawę malarstwa Katarzyny Niemczak pt. „Nie tylko na deskach malowane”. Wernisaż odbędzie się w piątek 26 czerwca o godz. 18:00.

Katarzyna Niemczak urodziła się w 1968 roku, z wykształcenia i zamiłowania jest ogrodnikiem. Jej pasją jest kwiaciarstwo. Pracowała m.in. jako konserwator zespołu pałacowo-ogrodowego w Wilanowie. Od ponad 20 lat mieszka na Warmii, w Barczewie. Pracuje jako bioenergoterapeutka. Jest członkinią barczewskiego oddziału Stowarzyszenia Społeczno-Kulturalnego „Pojezierze” w Olsztynie. Współpracuje z Galeria Sztuki „Synagoga”, Galeria Malarstwa TouchofArt w Wałbrzychu i galerią Nordic Skulptur w Sandnes (Norwegia).

- Katarzyna jest artystką o nieprawdopodobnej wrażliwości na przyrodę. Znajduje w niej natchnienie – mówi Krystyna Szter, przewodnicząca SSK Pojezierze, również radna Powiatu Olsztyńskiego. – Szczególną radość i satysfakcję sprawia jej malowanie ptaków, psów, kotów i obrazów o tematyce wiejskiej. Potrafi uwiecznić temperament malowanego zwierzęcia.

Artystka maluje techniką akrylową na płótnie oraz na specjalnie przygotowanych, starych deskach.