Najpopularniejsi dzielnicowi nagrodzeni


Głosami mieszkańców miasta i powiatu olsztyńskiego wyłoniono Najbardziej_ Przyjaznych Dzielnicowych Roku 2010. W poniedziałek 26 lipca zwycięzców uhonorowali cennymi nagrodami starosta olsztyński, prezydent Olsztyna i komendant miejski policji w Olsztynie.

Plebiscyt na najpopularniejszego dzielnicowego Olsztyna i Powiatu Olsztyńskiego Komenda Miejska Policji w Olsztynie zorganizowała już po raz drugi. Patronat nad konkursem objął Mirosław Pampuch, starosta olsztyński oraz Piotr Grzymowicz, prezydent Olsztyna. Mieszkańcy oddawali głosy na swoich dzielnicowych od 10 maja do 9 lipca na specjalnych kuponach konkursowych publikowanych w lokalnej prasie oraz za pomocą SMS-ów. Jak poinformowali policjanci w plebiscycie oddano ponad 600 głosów. W poniedziałek 26 lipca w sali sesyjnej olsztyńskiego starostwa odbyło się uroczyste zakończenie plebiscytu i wręczenie atrakcyjnych nagród najpopularniejszym dzielnicowym.
- Służba dzielnicowego to jedna z najbardziej odpowiedzialnych funkcji policyjnych – podkreślała Bernadetta Ćwiklińska-Rydel, naczelnik wydziału prewencji KMP w Olsztynie. – W Olsztynie rolę taką pełni 31 policjantów, a w powiecie 28. Policjanci ci na co dzień stykają się z problemami przemocy w rodzinie, patologiami i wszelkimi problemami mieszkańców swoich rejonów.
Na podstawie głosów oddanych przez mieszkańców wyłoniono po trzech zwycięzców.
Spośród olsztyńskich dzielnicowych najlepszy okazał się st. sierż. Piotr Jędrys z Rewiru I, drugie miejsce zajął asp. szt. Franciszek Wiater z Posterunku Policji w Olsztynie, a III asp. Leszek Zawadzki również z Rewiru I. Wśród dzielnicowych z powiatu olsztyńskiego wszystkie miejsca na podium zdobyli policjanci z Komisariatu Policji w Biskupcu.
I miejsce – mł. asp. Tomasz Pijewski,
II miejsce – asp. Artur Maćkiewicz
III miejsce – asp. Mirosław Piskorz
.
Zwycięzcy zostali uhonorowani przez starostę olsztyńskiego, prezydenta Olsztyna i komendanta miejskiego policji w Olsztynie. Najlepsi dzielnicowi otrzymali notebooki, zdobywcy drugich miejsc nawigacje samochodowe, a trzecich – cyfrowe aparaty fotograficzne.
- Dziękuję wszystkim mieszkańcom za oddane głosy – mówił Tomasz Pijewski, najpopularniejszy dzielnicowy powiatu, który na co dzień pracuje z mieszkańcami wiosek w gminie Kolno i w gminie Biskupiec. – To wspaniała sprawa, że ludzie doceniają naszą codzienną pracę.

_
Na zdjęciu od lewej: aspirant Artur Maćkiewicz, zdobywca drugiego miejsca na najpopularniejszego dzielnicowego powiatu, Mirosław Pampuch, starosta olsztyński, Andrzej Góźdź, komendant miejski policji w Olsztynie oraz młodszy aspirant Tomasz Pijewski, zwycięzca plebiscytu