Najlepsi ratownicy medyczni na Warmii

03.09.2010

Czterdzieści zespołów z Polski i dziesięciu krajów europejskich wzięło udział w Mistrzostwach Europy Ratowników Medycznych w Olsztynie. Jako goście przyjechali ratownicy ze szpitala w Nowym Jorku. Starostwo Powiatowe w Olsztynie dofinansowało międzynarodowe zawody.

_

Czterodniowe zawody rozpoczęły się 31 sierpnia w Olsztynie. W uroczystej inauguracji wziął udział m.in. Mirosław Pampuch, starosta olsztyński. W trakcie mistrzostw ratownicy pod okiem sędziów musieli wykazać się najwyższymi umiejętnościami. Konkurencje były rozgrywane w dzień i w nocy w warunkach zbliżonych do autentycznych. Zawodom towarzyszyły pokazy sprzętu, można było zobaczyć między innymi śmigłowiec Eurocopter. Po rozegraniu konkurencji zawodnicy mieli czas na zwiedzanie Warmii. Zwycięzcami mistrzostw okazała się reprezentacja Wojewódzkiej Stacji Pogotowia Ratunkowego MEDITRANS z Warszawy. Wicemistrzami Europy zostali ratownicy Wojewódzkiego Pogotowia Ratunkowego w Katowicach. Trzecie miejsce zdobyło Centrum Medyczne OLMEDICA w Olecku. Medale wręczyła zwycięzcom minister zdrowia Ewa Kopacz. Starostwo Powiatowe w Olsztynie dofinansowało międzynarodowe zawody.

_