Na rockowo dla dzieciaków z Gryźlin


Przemysław Kopaczel, młody olsztynianin już po raz trzeci organizuje koncert_ charytatywny na rzecz Domu dla Dzieci w Gryźlinach. W piątek 15 kwietnia o godz. 19 na scenie w Nowym Andergrancie zagrają Łydka Grubasa, K.O.M.P., The Wheelers Band i Ania Binkul z zespołem. Oprócz tego zaplanowano też licytację gadżetów i kiermasz ozdób świątecznych.

Miłośnicy mocnych, rockowych brzmień na pewno się nie zawiodą. W olsztyńskim klubie Nowy Andergrant przy ul. Kołobrzeskiej zagra czołówka olsztyńskich zespołów. Wszyscy, którzy wystąpią będą mieli jeden cel – pomoc wychowankom Domu dla Dzieci w Gryźlinach (w tej chwili w Gryźlinach przebywa 31 wychowanków w wieku od 8 do 19 lat). Inicjatorem całego zamieszania jest Przemysław Kopaczel, młody mieszkaniec Olsztyna.
- Przemek to osoba o wielkim i otwartym sercu – mówi Jolanta Guszczanowska, dyrektor powiatowej placówki w Gryźlinach. – Zaproponował, że po raz trzeci podejmie wyzwanie i zorganizuje imprezę rockową, z której dochód zostanie przekazany na uatrakcyjnienie letniego wypoczynku dla wychowanków.
Mariusz Balak, współwłaściciel Nowego Andergrantu zgodził się udostępnić klub na zorganizowanie wydarzenia.
- Gdy pojawiła się taka inicjatywa bez wahania zgodziłem się oddać klub – mówi Mariusz Balak.
Oprócz muzycznych atrakcji w klubie odbędzie się również licytacja wielu gadżetów m.in.  koszulek z autografami siatkarzy z Olsztyna i Kędzierzyna Koźla, smyczy, zdjęć i płyt polskich zespołów rockowych z autografami. Na miejscu zostanie także zorganizowany kiermasz z przedmiotami i ozdobami świątecznymi własnoręcznie wykonanymi przez wychowanków Domu dla Dzieci w Gryźlinach.
- W wykonywanie ozdób zaangażowali się mocno także pracownicy naszej placówki – mówi Jolanta Guszczanowska. – Warte podkreślenia jest to, że nasze dzieci nie czekają bezczynnie na pomoc, ale dają też coś od siebie.
Zapraszamy wszystkich ludzi dobrej woli na koncert. Zarówno koncert jak i aukcję poprowadzi Konrad „Wódka" Wódkiewicz.