Muzyczna zerówka w Dobrym Mieście

05.10.2015
Zgodnie z zapowiedzią, od października rusza w Dobrym Mieście klasa przygotowawcza dla dzieci i młodzieży chcących się kształcić muzycznie. W minioną sobotę nauczyciele Powiatowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Dywitach w obecności burmistrza Stanisława Trzaskowskiego spotkali się z zainteresowanymi rodzicami.

- To było spotkanie informacyjne - opowiada Janusz Ciepliński, dyrektor PSM. - Opowiadaliśmy, na czym polega nauka w szkole muzycznej i z czym się wiąże. Bo granie na instrumencie to nie tylko przyjemność, ale też konieczność codziennych ćwiczeń i zaangażowania rodziców w edukację swoich dzieci.

Utworzenie oddziału "zerówkowego" w Dobrym Mieście jest nowością. Było możliwe dzięki dobrej współpracy samorządu powiatu i gminy. Zajęcia dla chętnych powyżej 10 roku życia będą się odbywać w piątki od godz. 17:30, a dla dzieci w wieku 6-9 lat w soboty o godz. 9:00. Pierwsze spotkanie już w najbliższy weekend 9 i 10 października. W tej chwili zapisanych jest 36 uczestników, którzy zostali podzieleni na małe grupki. Do ich grona można dołączyć w każdym momencie, przvchodząc na zajęcia do Gimnazjum Publicznego przy ul. Garnizonowej w Dobrym Mieście.