Młodzi i zdolni nagrodzeni


Ten nietypowy rok szkolny się już zakończył. Oceny wystawione, świadectwa odebrane. Czas na radosne wakacje. Zanim jednak rozpoczną się na dobre, starosta olsztyński postanowił nagrodzić wybitnych uczniów ze szkół prowadzonych przez Powiat Olsztyński. 12 zdolnych otrzymało Nagrodę Starosty Olsztyńskiego – „Młodzi i Zdolni”.

- Dziś chciałbym docenić trud pracy, który włożyliście przez te 10 miesięcy nauki. Z pewnością nie było łatwo. Musieliście dostosować się do nowej rzeczywistości. Dziś możecie być z siebie dumni. Mimo utrudnień i towarzyszącego stresu zrealizowaliście materiał na piątkę, a nawet więcej. Cieszę się, że mamy taką zdolną młodzież, która uczy się na wysokim poziomie we wszystkich naszych szkołach. Muszę zaznaczyć, że średnie, które otrzymaliście na świadectwie, nie są niższe niż 5,0. Gratuluję! Szanowni Rodzice! Bądźcie dumni z waszych mądrych i utalentowanych dzieci! Dziękuję też dyrektorom szkół i nauczycielom za pasję, entuzjazm oraz serce, którym obdarzacie swoich uczniów – powiedział Andrzej Abako, starosta olsztyński.

Dumy z nagrodzonych uczniów nie kryła też Krystyna Szter, przewodnicząca Komisji Edukacji, Kultury, Kultury Fizycznej i Promocji w Radzie Powiatu w Olsztynie. – Liczymy na to, że wśród was rośnie kolejne pokolenie samorządowców. Jesteście młodymi ludźmi z pasją, talentem, z wysokimi wynikami w nauce. Dobrem, które zaprocentuje dla naszej Warmii – powiedziała Krystyna Szter.

Gratulacje oraz życzenia udanych, zdrowych i bezpiecznych wakacji złożyła uczniom również Barbara Guga, dyrektor Wydziału Oświaty, Kultury i Kultury Fizycznej w olsztyńskim starostwie. – Zachęcam też, by na początku roku szkolnego poinformować wszystkich uczniów w naszych szkołach o możliwości zdobycia takiej nagrody dla młodych, zdolnych – zachęcała Barbara Guga.

- Życzymy wam udanego wypoczynku. Cali i zdrowi wrócicie do szkoły we wrześniu, z plecakiem wakacyjnych wspomnień i optymizmem na nowy rok szkolny – zakończył Andrzej Abako.

Laureaci Nagrody Starosty Olsztyńskiego oprócz dyplomów otrzymali nagrodę finansową w wysokości 833 zł.

Lista laureatów w roku szkolnym 2020/2021

- nagrodzeni za wysokie wyniki w nauce (w nawiasie średnia ocen)

 1. Maciej Sujka, uczeń Branżowej Szkoły I stopnia Zespołu Szkół w Dobrym Mieście (5,28)
 2. Kinga Chamik, uczennica Liceum Ogólnokształcącego Zespołu Szkół w Dobrym Mieście (5,56)
 3. Szymon Lachowicz, uczeń Technikum Zespołu Szkół w Dobrym Mieście (5,23)
 4. Radosław Świniarski, uczeń Branżowej Szkoły I stopnia Zespołu Szkół im. Krzysztofa Celestyna Mrongowiusza w Olsztynku (5,27)
 5. Paweł Wyszyński, uczeń I Liceum Ogólnokształcącego im. Jacka Kaczmarskiego Zespołu Szkół im. Krzysztofa Celestyna Mrongowiusza w Olsztynku (5,88)
 6. Ewelina Kominek, uczennica Technikum Hotelarsko-Gastronomicznego nr 1 Zespołu Szkół im. Krzysztofa Celestyna Mrongowiusza w Olsztynku (5,88)
 7. Zofia Maria Taraszkiewicz, uczennica Technikum Zespołu Szkół Rolniczych im. Biskupa Ignacego Błażeja Krasickiego w Smolajnach (5,57)
 8. Patryk Korzeniewski, uczeń Branżowej Szkoły I stopnia Zespołu Szkół w Biskupcu (5,10)
 9. Wojciech Nosek, uczeń Liceum Ogólnokształcącego im. Komisji Edukacji Narodowej Zespołu Szkół w Biskupcu (5,43)
 10. Wiktor Nikucki, uczeń Technikum Zespołu Szkół w Biskupcu (5,40)

- nagrodzeni za osiągnięcia artystyczne (w nawiasie średnia ocen)

 1. Amelia Zajkowska, uczennica Samorządowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Dywitach
  w Powiecie Olsztyńskim – w cyklu 6-letnim (5,00)
 2. Miłosz Grzywiński, uczeń Samorządowej Szkoły Muzycznej I stopnia w Dywitach w Powiecie Olsztyńskim – w cyklu 6-letnim (5,66)

DSC_0142

DSC_0140 

DSC_0101DSC_0099DSC_0103DSC_0091

Fot. Monika Nowakowska/Starostwo Powiatowe w Olsztynie. Więcej zdjęć na naszym Facebooku