Mistrzostwa Powiatu w mini-siatkówce

28.01.2011

W dniach 18-19 stycznia w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 1 w Dobrym Mieście odbyły się Mistrzostwa Powiatu Olsztyńskiego w mini-siatkówce dziewcząt i chłopców. Wśród dziewcząt najlepsza okazała się drużyna z Tuławek, a wśród chłopców z SP1 Dobre Miasto.

_

Zawody były rozgrywane „dwójkami". W rozgrywkach dziewcząt wzięło udział siedem szkół: SP Nowe Kawkowo, SP Jeziorany, SP Tuławki, SP Spręcowo, SP Jonkowo, SP1 Dobre Miasto oraz SP Biesal. W rozgrywkach grupowych najlepsze okazały się młode siatkarki z Tuławek i Dobrego Miasta, które spotkały się w finale (obie drużyny zakwalifikowały się do rejonu). Ostatecznie po emocjonującej walce mecz finałowy wygrała ekipa z Tuławek (w setach 2:1). Na kolejnych miejscach uplasowały się: Jonkowo, Biesal, Jeziorany, Spręcowo i Nowe Kawkowo. Kolejnego dnia do mistrzostw przystąpili chłopcy. W turnieju wzięło udział sześć drużyn: SP Nowe Kawkowo, SP Jeziorany, SP Tuławki, SP Spręcowo, SP Wrzesina i SP1 Dobre Miasto. W grupach najlepiej zagrały Jeziorany i Tuławki, jednak po półfinałowych emocjach w meczu o pierwsze miejsce zmierzyły się drużyny z Dobrego Miasta i Wrzesiny. Mistrzem Powiatu została ekipa Dobrego Miasta (wygrała w setach 2:0). Na dalszych miejscach znalazły się: Jeziorany, Tuławki, Spręcowo i Nowe Kawkowo. Wszystkie drużyny otrzymały dyplomy, a trzy pierwsze puchary ufundowane przez Starostwo Powiatowe w Olsztynie. Drużyny mogły korzystać z napojów i słodyczy ufundowanych przez dobromiejskiego cukiernika Pawła Bednarczyka. Dyplomy i puchary wręczyła Jolanta Pakisz, dyrektor SP1 Dobre Miasto.