Mistrz świata w ju jitsu będzie promował Warmię

08.12.2011

Pracuje w Barczewie, mieszka w Olsztynie i czuje się Warmiakiem - mistrz świata w ju jitsu, Tomasz Szewczak rozpoczyna współpracę promocyjną z Powiatem Olsztyńskim. Zawiózł już „mały kawałek Warmii" na zawody Rosja kontra Reszta Świata w Moskwie. - O Warmii dowiedzą się mieszkańcy różnych zakątków świata - zapowiada Tomasz Szewczak.

_

W jego przypadku powiedzenie do trzech razy sztuka nie sprawdziło się. Tomasz Szewczak, po srebrze i dwóch brązowych krążkach, wreszcie na swoich czwartych mistrzostwach świata zdobył upragnione złoto. Został najlepszym zawodnikiem ju jitsu na mistrzowskich zawodach w Kolumbii zaledwie dwa miesiące temu. Teraz nawiązał współpracę promocyjną z Powiatem Olsztyńskim.
- Pracuję w Barczewie, mieszkam w Olsztynie, czuję się Warmiakiem i chciałbym promować ten wspaniały region na świecie - mówi Tomasz Szewczak. - To będzie dla mnie wielka przyjemność.
Mistrz świata zawiózł już „mały kawałek Warmii" na zawody „Bitwy Mistrzów" - Rosja kontra Reszta Świata, które odbyły się 2 grudnia w Moskwie. Gadżety promocyjne powiatu otrzymali organizatorzy gali, przedstawiciele rosyjskiej Federacji Ju Jitsu oraz mieszkańcy. Na zorganizowanej z rozmachem gali odbyło się 12 pojedynków w 11 stylach walki pomiędzy mistrzami Rosji, a mistrzami świata w danych dyscyplinach. Na matach walczyli m.in. zawodnicy karate, boksu tajskiego, wywodzącego się ze starożytnej Grecji pankrationu, a także kick-boxingu, sambo czy sumo. Aż 11 walk wygrali Rosjanie. Tomek tym razem nie walczył, w ju jitsu drużynę Reszty Świata reprezentował Tomasz Krajewski, olsztyński mistrz świata z 2010 roku. Swój pojedynek niestety przegrał.
- Żeby wygrać z Rosjanami trzeba było być naprawdę dużo lepszym - mówi Tomasz Szewczak.

Film z zawodów "Bitwy Mistrzów" Rosja kontra Reszta Świata - Moskwa 2011

Mariusz Kwas, dyrektor promocji olsztyńskiego starostwa cieszy się, że powiat rozpoczął współpracę z wielkim mistrzem.
- Tomasz to absolutna czołówka światowa i choć media nie rozpieszczają jego dyscypliny sportowej, to my jesteśmy przekonani, że dzięki naszemu mistrzowi o Warmii i Koperniku dowiedzą się ludzie w wielu zakątkach świata - mówi Mariusz Kwas.
W nadchodzącym sezonie Tomasz Szewczak wystąpi na zawodach mistrzowskich m.in. w Niemczech, Rosji, Francji i Austrii.

_
Dwóch Tomaszów z Olsztyna na "Bitwach Mistrzów" w Moskwie (od lewej Tomasz Krajewski i Tomasz Szewczak)