Mikołaj z książkami


Biblioteka Szkoły Podstawowej nr 2 w Biskupcu wzbogaciła się o blisko 150 książek. To nagroda od burmistrza za zaangażowanie szkoły w ogólnopolskim konkursie Empiku.
Biblioteka znalazła się tuż za finałową dziesiątką konkursu „Wsparcie dla bibliotek”, której sieć księgarni Empik fundowała po 1000 książek. Finalistów wskazywali internauci, głosując za pośrednictwem Facebooka. SP 2 w Biskupcu zebrała 11 400 głosów, co dało jej 12. miejsce, w gronie ponad 300 szkół z całej Polski.

Pomysł startu w konkursie wyszedł od Grażyny Wojczuk, która opiekuje się szkolną biblioteką. W akcję wspierania biskupieckiej „dwójki” włączyli się uczniowie, rodzice, znajomi, nawet studenci szkoły lotniczej w Dęblinie. Do finałowej dziesiątki zabrakło niewiele, dlatego burmistrz Biskupca zdecydował włączyć się do akcji i przekazać szkolnej bibliotece książki.

Listę marzeń przygotowała szkoła, a w Mikołajki burmistrz Kamil Kozłowski przekazał uczniom prawie 150 nowości: najnowsze książki o Harrym Potterze, książki Agnieszki Chylińskiej, serię Andrzeja Maleszki i Martina Widmarka, klasykę – „Opowieści z Narnii” i wiele, wiele innych.
Po akcji Empiku do szkolnej biblioteki trafiły także książki zebrane przez Radę Rodziców, wspierającą głosowanie internetowe.

2 3 4 5 6 7