Medale na mistrzostwach województwa w biegach przełajowych

Złoto, srebro, wysokie miejsca i dwa puchary w klasyfikacji drużynowej – tak znakomicie zaprezentowali się w Otwartych Mistrzostwach Warmińsko-Mazurskiego Zrzeszenia LZS reprezentanci gminy Dywity. Pierwsza impreza przełajowa w naszym regionie odbyła się w piątek 24 lutego w Pasłęku.

Bardzo dobrze spisali się podczas mistrzostw województwa zawodnicy z klubu GUKS Asy Dywity. Złoty medal w biegu młodziczek zdobyła Ola Król, która w bardzo dobrym stylu wygrała w biegu na dystansie 1500 metrów. W tym samym biegu Ala Jabłońska zajęła punktowane 19 miejsce. Za tydzień Ola weźmie udział w Mistrzostwach Polski LZS w Żerkowie. Trzymajmy, więc 4 marca kciuki za podopieczną trenera Andrzej Garbino. W biegu chłopców świetnie spisał się Mateusz Maleszka, który po dobrym biegu na dystansie 1000 metrów zdobył srebrny medal. W biegu dziewcząt na dystansie 1000 metrów dzielnie walczyły najmłodsze biegaczki. Wysokie, piąte miejsce zajęła Julia Kopiczyńska, siódma była młodsza o 2 lata od większości rywalek Zuzia Stankiewicz. Dobrze pobiegły również Dagmara Milewicz /10m/, Fabiana Skuza /11m/, Oliwia Suchecka /14m/ oraz Greta Bołtromiuk /16m/. Wszystkie zawodniczki, dzięki dobrym miejscom zapunktowały do klasyfikacji drużynowej. W biegu juniorów młodszych na dystansie 2000 metrów dobrze pobiegli dwaj reprezentanci - Mikołaj Truszczyński minął linię mety piąty, zaś Sylwek Paluch był siódmy.

– Dzięki świetnej postawie wszystkich naszych zawodników w klasyfikacji klubów wspólnie z KS Polonia Pasłęk zajęliśmy pierwsze miejsce, zaś w klasyfikacji Gmin zrzeszonych w LZS zdobyliśmy III miejsce – mówi Szymon Niestatek, trener GUKS Asy Dywity. – Dziękuję  wszystkim zawodniczkom i zawodnikom za walkę na trasach i gratuluję pierwszych sukcesów w nowym sezonie lekkoatletycznym.
Opiekunami reprezentacji Gminy Dywity byli trenerzy Ewa Lewandowska, Szymon Niestatek oraz Andrzej Garbino. Wyjazd na Mistrzostwa Województwa zapewniła Gmina Dywity.