Maseczki dla szkół w powiecie

04.09.2020

90 tys. maseczek ochronnych już wkrótce trafi do placówek oświatowych na terenie powiatu olsztyńskiego.

Pracownicy Wydziału Zarządzania Kryzysowego olsztyńskiego starostwa powiatowego, przy wsparciu druhów z OSP Bartąg, odebrali kolejną przesyłkę ze środkami ochrony osobistej. Stanowią one uzupełnienie zasobów przekazywanych za pośrednictwem Komend Powiatowych Państwowej Straży Pożarnej. Wkrótce trafią do tych szkół, które zgłosiły takie zapotrzebowanie w systemie SOI Ministerstwa Zdrowia. Nic jednak straconego, placówki, które takiego zgłoszenia nie wysłały w wyznaczonym przez resort terminie, też otrzymają maseczki, ale nieco później.

- Zasoby sprzętu ochronnego trafią do wszystkich dwunastu gmin na terenie powiatu olsztyńskiego. Otrzymają je więc również nasze powiatowe szkoły. Do placówek oświatowych już w ubiegłym tygodniu dotarły dodatkowe termometry bezdotykowe. Szkoły są też zaopatrzone w płyny do dezynfekcji rąk, a zajęcia odbywają się w rygorze sanitarnym. Bezpieczeństwo uczniów i nauczycieli jest bardzo ważne, bo nikt z nas nie chciałby powrotu do nauczania zdalnego, które było ciężkim doświadczeniem zarówno dla dzieci, młodzieży, jak i kadry pedagogicznej. Cały czas jesteśmy w kontakcie z dyrektorami naszych placówek, by w razie potrzeby móc szybko zareagować, ale cieszę się, że mogą one liczyć także na wsparcie rządu – ocenia Andrzej Abako, starosta olsztyński.