sobota, 19 Sierpień 2017 , imieniny obchodzą: Jan, Bolesław
dodaj do ulubionych

Warmia Warto!
kalendarz wydarzeń
szybki kontakt

Starostwo Powiatowe w Olsztynie

Plac Bema 5, 10-516, Olsztyn
tel.: 89 527 21 30
tel.: 89 521 05 19
fax: 89 527 24 14
starostwo@powiat-olsztynski.pl
Lądowisko w Gryźlinach
Tagi
Sonda

Co jest największym walorem Warmii?

Laur Złotej Rybki, czyli zabawa w teatr

Laur Złotej Rybki, czyli zabawa w teatr

Dwanaście teatrów z podstawówek całego regionu, prawie 200 młodych_ aktorów i słynny Artur Barciś jako gość specjalny – tak w skrócie będzie wyglądał 30. jubileuszowy Wojewódzki Konkurs Zespołów Teatralnych „O Laur Złotej Rybki", który odbędzie się w piątek 11 czerwca w Biskupcu.

Biskupiecka Złota Rybka to najbardziej uznany w regionie przegląd teatrów ze szkół podstawowych. Jubileuszowa, 30. edycja, która rozpocznie się o godz. 9 w Biskupieckim Domu Kultury zapowiada się imponująco.
- W konkursie finałowym weźmie udział 11 teatrów z województwa, a  poza konkursem pokażą się jeszcze „Kłobuczki" z Ośrodka Rehabilitacyjno-Edukacyjno-Wychowawczego w Biskupcu – mówi Robert Tokarski, dyrektor BDK, który podkreśla, że zabawa w teatr uczy dzieci wrażliwości na otaczający je świat oraz wyzwala pozytywne reakcje.
Zresztą sama możliwość pokazania się na wielkiej scenie, gdzie najlepsze zespoły dostają Złote, Srebrne i Brązowe Rybki, zaś pozostali rzeczowe nagrody, daje ogromną satysfakcję.
Występy młodych artystów będzie oceniać profesjonalne jury w składzie: Leszek Grad, były dyrektor Teatru Lalek w Olsztynie, przewodniczący jury, Krystyna Jędrys – aktorka i reżyserka, Andrzej Fabisiak – wicedyrektor Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie, Władysław Katarzyński – poeta, pisarz, dziennikarz „Gazety Olsztyńskiej", autor tekstu piosenki „Złota Rybka", Elżbieta Letkiewicz, która prowadzi archiwum artystyczne Teatru im. Stefana Jaracza w Olsztynie oraz gość specjalny Artur Barciś, znakomity aktor filmowy i teatralny. 
 
_

Program XXX Złotej Rybki
godz. 9.00 – rozpoczęcie imprezy
godz. 9.10 – pozakonkursowy występ zespołu „Kłobuczki" z OREW Biskupiec
ZESPOŁY KONKURSOWE
godz. 9.25 – Zespół Szkół w Czerwonce – Koło Teatralne „BAJECZKA"
godz. 9.50 -  SP nr 1 w Ornecie – Teatrzyk „CENTO"
godz. 10.15 – SP w Bukwałdzie – Teatrzyk „KŁOBUKI "
godz. 10.40 – SP nr 1 w Węgorzewie i Węgorzewskie Centrum Kultury –  Teatr „W KIESZENI "
godz. 11.05 – SP nr 33 w Olsztynie – Grupa Teatralna „SZKLANA KULA"
godz. 11.10 – 11.20 - PRZERWA
godz. 11.45 – SP nr 13 w Olsztynie – Szkolny Teatrzyk „PROMYCZEK"
godz. 12.10 – Ełckie Centrum Kultury – Teatr „KAMIENICA 21"
godz. 12.35 – SP nr 3 w Ostródzie – Grupa Teatralna „TRÓJECZKA"
godz. 13.10 – SP w Wiatrowcu – „NASZ TEATRZYK"
godz. 13.35 – Samorządowa Szkoła Podstawowa w Lasecznie- Teatrzyk „ARLEKIN"

image_pdfimage_print
10 / 06 / 2010

Zobacz również:

sejmpuls_powiatu

99_locek_wiadomosci_z_gmin99_emapa99_locek_strategia98_banerek-rodzinaprojekty-unijneinwestycje powiatupsd_kloceku_pracy

98_OcRSO

remonty

 

Copyright © 2013 Powiat Olsztyński     Kalendarz imprez | Mapa serwisu | Polityka plików Cookies | Kanał rss realizacja: strony www virtualmedia.pl

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.

Zaakceptuj cookies Więcej informacji