Kryterium kolarskie w Biskupcu po raz osiemnasty!

10.08.2012
Około 200 kolarzy i kolarek będzie się ścigać ulicami Biskupca w sobotę 11 sierpnia w czasie 18. edycji Międzynarodowego Kryterium Kolarskiego. W czasie wydarzenia po raz pierwszy w historii odbędzie się też Memoriał Jerzego Kowalskiego, wybitnego trenera i wychowawcy młodzieży.

Wielkie ściganie po raz kolejny zawita do Biskupca! W sobotę od godz. 13 do 17 na ulicach warmińskiego miasteczka pojawi się kolorowy peleton. Zawodnicy, którzy wystartują w kilku kategoriach wiekowych będą mieli do pokonania pętlę ulicami: Mickiewicza, Przemysłowa, Ostre Koło, Słowackiego, Kryniczna. Długość okrążenia to 1900 metrów.
- Spodziewamy się przyjazdu około 200 kolarzy od żaków przez młodzików, juniorów do seniorów – mówi Narcyz Klik z LKK Warmia Biskupiec. – Pojawi się cała krajowa czołówka, ale także goście z zaprzyjaźnionego Kaliningradu.
W czasie wydarzenia po raz pierwszy w historii odbędzie się też Memoriał Jerzego Kowalskiego, wybitnego trenera i wychowawcy młodzieży, który zmarł niedawno. Tym samym legenda biskupieckiego kolarstwa doczekała się zawodów swojego imienia. Starostwo Powiatowe w Olsztynie wspiera finansowo kolarską imprezę w Biskupcu.