Krystyna Szter z nagrodą w dziedzinie Kultury

05.10.2020

Krystyna Szter, radna powiatowa, przewodnicząca Komisji Edukacji, Kultury, Kultury Fizycznej i Promocji, na co dzień prezes oddziału Stowarzyszenia Społeczno-Kulturalnego „Pojezierze” w Barczewie, opiekun Galerii Sztuki Synagoga została wyróżniona podczas gali Nagród Marszałka Województwa w dziedzinie Kultury.

Uroczystość odbyła się w piątek 2 października w Filharmonii Warmińsko-Mazurskiej im. Feliksa Nowowiejskiego. Była to też inauguracja roku kulturalnego 2020/2021. Podczas gali marszałek województwa wyróżnił dwanaścioro artystów i animatorów kultury oraz zespół muzyczny i chór. Wśród nich była właśnie pani Krystyna Szter. Laureatami zostali również chór Cantores Varmiensis założony przez prof. Benedykta Błońskiego oraz zespół Czerwony Tulipan. Nagrody indywidualne odebrali wykładowy UWM prof. Zbigniew Chojowski oraz dr hab. Bernadetta Darska, Anna Kowalska (Ania Broda) wokalistka, Marzena Bergmann, aktorka, Iwona Bolińska-Walendzik, artystka plastyk, Ewa Gładkowska, artysta plastyk, krytyk sztuki, Anna Pusz, dyrektorka Oranżerii Kultury, Jan Jastrzębski, pisarz, Marek Kałuża, rzeźbiarz, Jacek Nowiński, dyrektor  Biblioteki Elbląskiej, Jan Pruski, artysta plastyk. Wszystkim gratulujemy!

Na uroczystości gościły także Joanna Michalska, wicestarosta olsztyński i Maria Bąkowska, sekretarz. Wisienką na torcie był koncert Leszka Możdżera.