Krystyna Spikert patronką konkursu dla recytatorów

13.02.2012

Gimnazjum Publiczne im. Jana Pawła w Dobrym Mieście zaprasza młodych recytatorów z powiatu do udziału w jubileuszowym X Powiatowym Konkursie Recytatorskim. Zgłoszenia można wysyłać do 9 marca. Od tego roku „Spotkania z poezją" będą miały patronkę w osobie niedawno zmarłej Krystyny Spikert, animatorki kultury z regionu.

_

Serdecznie zapraszamy do wzięcia udziału w X Powiatowym Konkursie Recytatorskim, który odbędzie się 17 marca 2012r. w Gimnazjum Publicznym im. Jana Pawła II w Dobrym Mieście (ul. Garnizonowa 20).
- Impreza, która odbywała się jako „Spotkania z poezją" od tego roku -  w dowód szacunku i pamięci o Krystynie Spikert - przyjmuje jej nazwę - mówi Elżbieta Gajewska, organizatorka konkursu.
Zasłużona animatorka kultury, która odeszła przedwcześnie z powodu ciężkiej choroby wielokrotnie wspierała organizację powiatowego konkursu. Fundowała nagrody, była przewodniczącą jury, dzieliła się swoim doświadczeniem życiowym i mądrością z młodzieżą. Ponieważ spotkanie odbędzie się po raz dziesiąty, organizatorzy liczą na szczególną oprawę wydarzenia i przede wszystkim - liczny udział gimnazjalistów w konkursie.
- Zapraszamy na krótkie warsztaty, które odbędą się 17 marca o godz. 11.00. Występy recytatorów rozpoczną się o godz. 12.00 - mówi Elżbieta Gajewska.
Cele kulturalnej imprezy w Dobrym Mieście to m.in. kształtowanie wrażliwości na piękno języka polskiego poprzez sztukę recytacji, artystyczna konfrontacja młodych recytatorów i wyszukiwanie talentów recytatorskich.

Warunki uczestnictwa: W konkursie mogą brać udział uczniowie gimnazjów. Każdą szkołę do 10 oddziałów może reprezentować 2 uczniów, do 20 oddziałów - 3, powyżej 20 - 4 uczniów.
Repertuar: Uczestnicy recytują wybrany wiersz oraz fragment prozy (objętość około jednej strony).
Kryteria oceny występu: dobór repertuaru - wartości literackie utworu, dostosowanie tekstu do wieku i możliwości recytatora, interpretacja tekstu, kultura słowa, ogólny wyraz artystyczny.

Zgłoszenia do konkursu wg załączonego wzoru (KLIKNIJ ABY POBRAĆ) prosimy nadesłać do 9 marca 2012 r. drogą elektroniczną, telefonicznie, faxem lub listownie na adres:
e-mail: gawoj@poczta.fm
fax