Krajoznawcy w Barczewie

Barczewo, miasto o wysokim potencjale turystycznym, od lat przyciąga do siebie turystów. Jest to miejsce, gdzie szczególnie czuć ducha historii. Dnia 19 lutego właśnie w Barczewie, grupa przewodników turystycznych i krajoznawców z Oddziału Warmińsko-Mazurskiego PTTK w Olsztynie uroczyście świętowała Międzynarodowy Dzień Przewodnika Turystycznego.

Wycieczka rozpoczęła się od zwiedzania dawnego kościoła poewangelickiego, w którym obecnie znajduje się Skarbiec Kultury Europejskiej. Następnie krajoznawcy udali się do Kościoła św. Andrzeja z XIV w., w którym można podziwiać renesansowy nagrobek Kardynała Stefana Batorego z 1598 r. Kolejnym punktem wycieczki była wizyta w Salonie Muzycznym im. Feliksa Nowowiejskiego, w którym uczestnicy wycieczki obejrzeli zgromadzone pamiątki po kompozytorze oraz wspólnie odśpiewali Rotę. Na zakończenie zwiedzający udali się do ostatniej ocalałej na Warmii Synagogi Żydowskiej z XIX w.

Amatorzy wycieczek wciąż powracają do Barczewa, aby pogłębiać swoją wiedzę na temat historii odzwierciedlającej dzieje Warmii. Podczas kolejnego spotkania w Barczewie przewodnicy PTTK, podziwiali m. in. panoramę miasta z tarasu widokowego z wieży ratuszowej oraz zwiedzali kościół św. Dyzmy znajdujący się na terenie Zakładu Karnego.

 

 

fot. Monika Wójcicka