„Koperniki” ze starostwa na czwartym miejscu

16.08.2010

Piękne bramki, parady bramkarzy, a to wszystko w morderczym upale - tak wyglądał I Ogólnopolski Turniej Pracowników Samorządowych, który odbył się w sobotę 14 sierpnia na Orliku w Biskupcu. Drużyna olsztyńskiego starostwa zajęła dobre czwarte miejsce pozostawiając za sobą kancelarię Senatu i Urząd Marszałkowski w Olsztynie.

_

W pierwszej edycji imprezy piłkarskiej, którą zorganizowała Biskupiecka Federacja Sportu wzięło udział sześć ekip. Wśród nich nie mogło oczywiście zabraknąć drużyny Starostwa Powiatowego w Olsztynie, której przewodził Arkadiusz Paturej, wicestarosta olsztyński i Marek Świątek, radny powiatowy. Drużyna Kopernika za rywali miała bardzo wymagające ekipy Urzędu Miasta z Torunia, Urzędu Miejskiego z Biskupca, kancelarii Sejmu oraz Senatu i Urzędu Marszałkowskiego z Olsztyna. Turniej był rozgrywany w ekstremalnych warunkach pogodowych. Temperatura w cieniu wynosiła 35 stopni, a na słońcu ponad 50 stopni! Na szczęście organizatorzy zadbali o prowizoryczny prysznic, który nieco łagodził skutki upału. Po pierwszych, przegranych meczach nastroje w ekipie „Koperników" ze starostwa nie były zbyt dobre.
- W pewnym momencie wśród kibiców było słychać głosy, że wiadomo, kto zajmie ostatnie, szóste miejsce - mówi Dariusz Marchlewski, organizator turnieju.
Piłkarze starostwa jednak się nie poddali i w ostatnim meczu pokonali ekipę Urzędu Marszałkowskiego w Olsztynie, co pozwoliło zająć im ostatecznie dobre czwarte miejsce w zawodach.
- To znakomita pozycja biorąc pod uwagę to, że wystartowaliśmy praktycznie z marszu, bez żadnych treningów - podkreśla Marek Szyrwiński, pracownik Referatu Komunikacji i Transportu.
Ostatecznie zawody w Biskupcu wygrała ekipa samorządowców z Torunia przed Biskupem, kancelarią Sejmu, olsztyńskim starostwem, Urzędem Marszałkowskim w Olsztynie i kancelarią Senatu. Dariusz Marchlewski jest zadowolony z przebiegu turnieju.
- Atmosfera była bardzo fajna - mówi Dariusz Marchlewski. - Sportowo i organizacyjne też wypaliło, co podkreślali zawodnicy reprezentujący Sejm i Senat, którzy biorą udział w wielu takich turniejach w całej Polsce.
Organizatorzy podkreślają, że kolejna, druga edycja turnieju odbędzie się w Biskupcu już za rok, najprawdopodobniej w maju.

_