Konkurs rozstrzygnięty!


Kilkadziesiąt prac nadesłanych zostało na konkurs związany z projektem „W kont@kcie z rzeczywistością”. W imieniu Zarządu Powiatu starosta olsztyński Andrzej Abako wraz z wicestarostą Joanną Michalską nagrodzili dziś najlepsze.

– Dla szerszego przedstawienia problemu korzystania z telefonu w ruchu drogowym, spośród najlepszych prac konkursu kilka wybranych zostało do stworzenia plakatów oraz ulotek, które z kolei rozdawane będę przed placówkami oświatowymi na terenie powiatu oraz w samym Olsztynie – mówił Andrzej Abako, starosta olsztyński. – Powstał także spot przestrzegający przed konsekwencjami używania smartfonów na drodze. Można go obejrzeć zarówno na stronie Powiatu Olsztyńskiego, jak i Komendy Miejskiej Policji w Olsztynie.

Akcja, która rozpoczęta została wspólnie z Policją, potrwa co najmniej do końca roku. – Pragniemy naświetlić problem, tak aby każdy – uczeń znajdujący się na pasach, kierowca samochodu, czy też osoba starsza na chodniku miała świadomość, że telefon nie zawsze sprzyja bezpieczeństwu – podkreślał Zbigniew Załuski, dyrektor Wydziału Zarządzania Kryzysowego w starostwie.

– Dobrze, że na terenie powiatu oraz miasta Olsztyna mamy tak wiele uzdolnionej młodzieży, która potrafiła przedstawić problem korzystania z telefonu komórkowego w ruchu drogowym. Przyznam, że poziom prac był wysoki, ale musieliśmy wybrać najlepsze – powiedział Janusz Bazydło, specjalista z wydziału ZK.

Osoby, których prace zwyciężyły w powiecie olsztyńskim:

I miejsce Krystyna Borowska
II miejsce Wiktor Zastawny
III miejsce Jesika Woźniak

W mieście Olsztyn:

I miejsce Adrian Duliszewski
II miejsce Aleksandra Rydel
III miejsce Aleksandra Demianiuk

Poniżej przedstawiamy zdjęcia ze spotkania oraz wzory ulotek i plakatów ostrzegające o bezpiecznym korzystaniu ze smartfona na co dzień.