Konkurs na ciasto z jabłkami

20.08.2015
Umiesz piec ciasta? Lubisz jabłka? Pociąga Cię duch rywalizacji? Zatem weź udział w ekologicznym konkursie na "Ciasto z jabłkami", który organizuje Urząd Gminy i Gminna Biblioteka Publiczna w Świątkach. Na zgłoszenie się jest czas do 11 września, rozstrzygnięcie zaś nastąpi podczas Dożynek Gminnych 13 września. Nagrodą jest sprzęt gospodarstwa domowego.

- Przedmiotem konkursu jest upieczenie ciasta z jabłkami, nawiązującego tradycją do regionu warmińskiego oraz dołączenie receptury - opowiada Halina Kirjew, dyrektor GBP w Świątkach. - Chcemy przypominać dawne warmińskie receptury wypieków, promować polskie ekologiczne odmiany jabłek i umożliwic wymianę doświadczeń z zakresu wypiekania ciast przy użyciu zdrownych i naturalnych składników. To też okazja do integracji lokalnej społeczności.

W konkursie moga wziąc udział osoby dorosłe, choć za zgodą opiekunów, organizatorzy dopuszczają udział osób niepełnoletnich. Do zadania można podejsć indywidualnie lub w grupie (np. koła gospodyń, rady sołeckie, kościelne itd.). Komisja będzie oceniać wypieki pod kątem wyglądu i dekoracji ciasta, jego smaku, zapachu, tradycyjnej receptury i użyciu ekologicznych składników.

Regulamin konkursu można pobrać tu: Regulamin konkursu CIASTO Z JABŁKAMI
Formularz zgłoszeniowy i wszelkie informacje dotyczące konkursu sa dostepne na stronie internetowej www.swiatki.bil-wm.pl oraz w siedzibie biblioteki, pracownicy udzielają też wyjaśnień pod nr tel. 89 616 98 67 lub kom. 509 221 981.