Konkurs kulinarny dla Kół Gospodyń Wiejskich

29.04.2021

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolniczego wznawia konkurs kulinarny "Bitwa Regionów" dla Kół Gospodyń Wiejskich oraz stowarzyszeń, których statutowym celem jest promowanie regionalnych potraw, a także bogactwa i różnorodności lokalnych tradycji kulinarnych. Organizatorzy zachęcają do sięgnięcia po przepisy historyczne charakterystyczne dla danego regionu, ale też do receptur mam i babć.

Prace konkursowe wraz z formularzem zgłoszeniowym należy przesłać drogą elektroniczną, a powinny zawierać opis receptury, przygotowanie potrawy i jej prezentacja w formie krótkiego filmu. Termin zgłoszeń upływa 30 czerwca 2021 r.

Obecni mieszkańcy województwa warmińsko-mazurskiego to mieszanka wielu grup społecznych i narodowościowych, rodowitych Warmiaków i Mazurów oraz osób, które po wojnie przyjechały tu między innymi z Kresów Wschodnich, Mazowsza, Małopolski i Wielkopolski. Dzięki temu kuchnia Warmii i Mazur to kulinarny tygiel przepisów lokalnych oraz całego obszary II Rzeczypospolitej zmodyfikowanych o technologie i produkty, które gospodynie zastały na miejscu.

Film instruktażowy dla zainteresowanych udziałem w konkursie: