Koncert kameralny we Wrzesinie


Nazwa zespołu Pro Musica Antiqua od razu przywodzi na myśl wyjątkowe, nastrojowe koncerty w zabytkowych wnętrzach. Przez całe wakacje na terenie regionu można na nie natrafić w ramach tzw. Koncertów Letnich. W programie tegorocznej, XXII edycji, znalazł się uroczysty koncert pod patronatem Starosty Olsztyńskiego, Mirosława Pampucha, który odbędzie się 20 lipca o godz. 14:00 w kościele pw. Świętej Marii Magdaleny we Wrzesinie.

Ideą przewodnią Koncertów Letnich jest przedstawianie najbardziej wartościowych utworów kameralnych w wykonaniu znakomitych instrumentalistów i wokalistów, w zabytkowych wnętrzach – zamkach, pałacach, kościołach. Zazwyczaj odbywają się w największych i najbardziej atrakcyjnych pod względem turystycznym miejscowościach, często jednak muzycy docierają do tych miejsc, w których kontakt z żywą muzyką bywa utrudniony.

Podczas koncertu 20 lipca usłyszymy utwory od renesansu do współczesności; wśród wykonawców znajdują się: Leszek Szarzyński (flet), Jerzy Szafrański (obój), Wojciech Orawiec (fagot), Agnieszka Dziewulska-Pawłowska (mezzosopran), Lucyna Żołnierek-Frenszkowska (fortepian), Klaudyna Żołnierek (lutnia, teorba, gitara). Koncert poprowadzi lider zespołu Pro Musica Antiqua, Leszek Szarzyński.

(U góry strony znajduje się zdjęcie z jednego z koncertów PMA, pochodzące z archiwum zespołu)

Pro Musica Antiqua, plakat koncertu we Wrzesinie