Komfortowe warunki i oszczędność energii

02.08.2013
Dwie placówki pomocy społecznej z terenu powiatu doczekają się wreszcie termomodernizacji. Starostwo Powiatowe wybrało właśnie wykonawców inwestycji w Domach Pomocy Społecznej w Jezioranach i Jonkowie. Obie inwestycje opiewają na kwotę ponad 800 tys. zł.

_

Zarówno Dom Pomocy Społecznej w Jezioranach i Jonkowie od kilku lat starały się o przeprowadzenie termomodernizacji swoich budynków. Marzenie o lepszych warunkach i cieplejszych pomieszczeniach wreszcie się ziści. Starostwo Powiatowe właśnie wybrało wykonawców dwóch ważnych inwestycji. Ocieplenie ścian zewnętrznych, stropodachu, czy wykonanie izolacji przeciwwilgociowej w DPS Jeziorany wykona ostatecznie firma Alfix Jerzy Kostecki z Białegostoku. Kwota tej inwestycji to około 405 tys. zł. Z kolei w przypadku DPS Jonkowo najkorzystniejszą ofertę przedstawiła firma Darbud w Olsztynie, która wykona termomodernizację za około 400 tys. zł. W obydwu przypadkach inwestycje mają się zakończyć do 29 listopada 2013 roku, czyli tuż przed okresem zimowym, co na pewno wpłynie korzystnie na komfort warunków mieszkańców DPS-ów, ale także na oszczędności w energii cieplnej. Środki na obie inwestycje zabezpiecza budżet powiatu, jednak starostwo stara się o zwrot kosztów z dotacji i pożyczki z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska.