Kolejny odcinek asfaltu w Gutkowie

Trwają prace przy przebudowie ul. Gościnnej w Gutkowie.

W ostatnich dniach na kolejnym odcinku, tym razem ok. 650 metrów, wylany został dywanik asfaltowy. Nowa nawierzchnia pojawiła się na ostatnim odcinku pomiędzy rondem na DW 527, a ul. Cisową oraz pomiędzy ul. Jarzębinową i Radosną. Inwestycja ta jest realizowana w ramach projektu "Budowa ciągu dróg trzeciorzędnych ulic Gościnnej, Kresowej, Wołodyjowskiego, Żurawiej, Perkoza wraz z odcinkiem drogi w gminie Gietrzwałd, jako połączenia drogi wojewódzkiej 527 z DK 16 – węzeł Olsztyn Zachód". Prace finansowane są ze środków Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Miejskiego Obszaru Funkcjonalnego Olsztyna.

Przygotowania do trwającej właśnie inwestycji rozpoczęły się w 2015 roku, kiedy to zlecone zostało wykonanie dokumentacji projektowej. Samo projektowanie, uzyskanie pozwoleń na realizację inwestycji drogowej (ZRID) oraz wykup gruntów pod budowę to okres ok. 2 lat. Przetarg na realizację rozpoczętej w 2017 roku inwestycji wygrała firma Skanska, która powinna zakończyć prace w przyszłym roku. Dzięki realizowanej wspólnie z miastem Olsztyn i gminą Gietrzwałd inwestycji, mieszkańcy naszej gminy uzyskają bezpośrednie połączenie z węzłem drogowym południowej obwodnicy Olsztyna koło Kudyp na DK nr 16. Warto wspomnieć, że w ramach przeprowadzonej inwestycji powstaną również ścieżki rowerowe, oświetlenie oraz towarzysząca im inna infrastruktura drogowa zwiększająca bezpieczeństwo mieszkańców.