Kolejne medale Pucharu Polski dla PIRS-u

26.11.2012
Podopieczni Uczniowskiego Klubu Sportów Walki PIRS Powiatu Olsztyńskiego_ odnieśli  kolejny sukces na ogólnopolskich zawodach. Tym razem srebro i brąz na finale Pucharu polski w Lesznie koło Poznania wywalczyli na ringu Łukasz Zuśka i Wiktor Żochowski.

Do turnieju przystąpiło 51 klubów z całej Polski, a w każdej kategorii wagowej było po ośmiu zawodników. Pięściarze UKSW PIRS wystąpili w składzie Łukasz Zuśka i Wiktor Żochowski, przechodząc wcześniej przez eliminacje strefowe. Jako pierwszy do walki w ćwierćfinale przystąpił Łukasz (kat. wag. 63kg) pokonując Damiana Walkowiaka z K.S. „Polonia” Leszno, a Wiktor (kat. wag. 75kg) w ćwierćfinale walkowerem wygrał z Igorem Porębskim z „Górnika” Sosnowiec. W półfinale Wiktor przegrał z Michałem Wiśniewskim „Champion” Nowy Dwór Mazowiecki zajmując trzecie miejsce i brązowy medal.
Łukasz o wejście do finału wygrał z Patrykiem Topaczewskim „Cristal” Białystok, a w samym finale przegrał z zawodnikiem KB „Garda” Chojnia, ostatecznie plasując się na drugiej pozycji. Zawodnicy UKSW „PIRS” Powiatu Olsztyńskiego powrócili z brązowym i srebrnym medalem Pucharu Polski Kadetów w Boksie!