Klebark Wielki zaprasza na uroczystości

12.09.2012
W weekend 15-16 września Klebark Wielki zaprasza na uroczystości_ zakorzenione w religii, tradycji i kulturze, czyli gminne święto plonów, odpust ku czci Świętego Krzyża oraz dwa jubileusze związane z sanktuarium Krzyża Świętego w Klebarku Wielkim.

Serdecznie zapraszamy na uroczystości jubileuszowe 10-lecia intronizacji relikwii Krzyża Świętego w Sanktuarium w Klebarku Wielkim i jubileusz 10-lecia powierzenia przez Metropolitę Warmińskiego opieki nad Sanktuarium Krzyża Świętego w Klebarku Suwerennemu Rycerskiemu Zakonowi Kawalerów Maltańskich oraz na Odpust ku czci Świętego Krzyża i Dożynki Gminne.

Program uroczystości:
15 września: Jubileusz Intronizacji Relikwii Krzyża Świętego
14.30 – uroczysta procesja z relikwiami Krzyża Świętego z siedziby Kapelanatu ZPKM do Sanktuarium
15.00 – Msza Święta koncelebrowana pod przewodnictwem J.E. ks. abp. Edmunda Piszcza
16.00 – odsłonięcie chaczkaru (Kamienny Krzyż), daru Katholikosa Ormian dla Sanktuarium Krzyża Świętego w Klebarku Wielkim
16.30 – koncert muzyki i śpiewu ormiańskiego w wykonaniu zespołu Muzaler

16 września: Odpust ku czci Świętego Krzyża:
09.00 – Msza Święta
11.00 – Msza Święta koncelebrowana - Suma odpustowa

Gminne Święto Plonów:
15.00 – Msza Święta dziękczynna za zbiory
16.00 – przejście korowodu dożynkowego z wieńcami w miejsce uroczystości (scena)
16.30 – przekazanie chleba przez starostę i starościnę dożynek gospodarzowi gminy
16.45 – występy artystyczne

Dożynkom towarzyszyły będą kramy, stoiska z wyrobami sztuki ludowej rękodzielniczej
i prezentacje poszczególnych sołectw. Występy artystyczne: zespół ludowy Węgojska Strużka, kabaret „Szczęściary” ze Szczęsnego, młodzież z Ośrodka Inicjatyw Kulturalnych z Klebarka Wielkiego, na zakończenie -  Adam Gałka z przebojami Elvisa Presley'a.