Kiermasze Wielkanocne w starostwie


Wielkanocne stroiki, zajączki, baranki, wyroby z ceramiki, filcu – to wszystko można kupić w czasie Wielkanocnych Kiermaszów w Biurze Obsługi Interesanta na parterze starostwa. We wtorek 19 marca swoje dzieła sztuki prezentowali podopieczni DPS Grazymy, a na kolejnych kiermaszach 20 i 22 marca wystawią się podopieczni SOSW Żardeniki i WTZ Olsztynek.

_

Przedświąteczne kiermasze w olsztyńskim starostwie to już tradycja. Dwa razy do roku przed Bożym Narodzeniem oraz przed Wielkanocą ze swoimi wyrobami wystawiają się podopieczni placówek z całego powiatu olsztyńskiego. Nie inaczej jest w tym roku. We wtorek 19 marca na parterze starostwa stanął pokaźny, kolorowy kram z rękodziełem wykonanym przez mieszkańców Domu Pomocy Społecznej w Grazymach w gminie Gietrzwałd. Do kupienia były m.in. różnorodna ceramika (miski, patery, koszyczki), wyroby z filcu, wielkanocne stroiki, zajączki, baranki, wiosenne bukiety, czy ozdobione jajka. Kiermasz cieszył się dużym zainteresowaniem mieszkańców Olsztyna, interesantów, ale i pracowników starostwa.
- W działania twórcze zaangażowanych było około 20 naszych mieszkańców – mówi Joanna Garwolińska, instruktor terapii w DPS Grazymy. – Panowie bardzo się starali i włożyli mnóstwo serca w wykonanie prac. Dochód ze sprzedaży rękodzieła zostanie przeznaczony na zakup materiałów potrzebnych do wykonania następnych prac.
Kolejne kiermasze w starostwie już wkrótce. Najbliższy odbędzie się w środę 20 marca w godz. 10-12.30, a z wyrobami przyjadą do Olsztyna podopieczni Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Żardenikach. Z kolei w piątek 22 marca w godz. 11-14 na parterze ze swoimi cudami wystawią się podopieczni Warsztatu Terapii Zajęciowej z Olsztynka. Zapraszamy