Kiermasze i jarmarki świąteczne w powiecie

09.12.2011

Grudzień to wysyp niezwykłych jarmarków i kiermaszy świątecznych. Nie inaczej jest w powiecie. W weekend 10-11 na oryginalne imprezy zapraszają Biskupiec, Dobre Miasto i Gietrzwałd, a w niedzielę 18 grudnia Jarmark Wigilijny odbędzie się w Olsztynku. Zapraszamy też na największy z jarmarków w regionie, na Stare Miasto w Olsztynie (od 9 do 18 grudnia).

Bajkowe prezenty, piękne rękodzieło, świąteczne potrawy, śpiewanie kolęd, ogród rzeźb lodowych, czy karuzela - to zaledwie ułamek atrakcji, jakie czekają w najbliższym tygodniu na mieszkańców aglomeracji olsztyńskiej na licznych kiermaszach i jarmarkach świątecznych. Jako pierwsza w piątek 9 grudnia startuje największa z tego typu imprez w regionie, czyli III Warmiński Jarmark Świąteczny na olsztyńskim Starym Mieście. Organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji, wśród których można wymienić m.in. ogród rzeźb lodowych, karuzelę wenecką, koncerty, kolędowanie i wizytę oryginalnego świętego Mikołaja z fińskiego Rovaniemi. Szczegółowy program imprezy, która zakończy się 18 grudnia znajduje się na stronie: http://www.jarmark.olsztyn.eu/

_

Swój Warmiński Jarmark Świąteczny Cittaslow ma także Biskupiec. Impreza odbędzie się w sobotę 10 grudnia od godz. 13 na Placu Wolności. Jarmark w Biskupcu będzie okazją do tego, by zaopatrzyć się w oryginalne świąteczne ozdoby i swojskie jadło. Nie zabraknie też atrakcji i słodkości dla dzieci, które spotkają się z Mikołajem. Będzie też pokaz sztucznych ogni i choinki.

_

Również 10 grudnia odbędzie się pierwsza edycja Jarmarku Rzeczy Ładnych w dobromiejskiej Stodole Kultury. Będą przepiękne choinki z piernika, czy anioły z ciasta oraz wszelakie rękodzieło, którego próżno szukać w marketach. Impreza w Dobrym Mieście rozpocznie się o godz. 10. Do nabycie będą też klimatyczne obrazy, witraże, czy stroiki świąteczne.

Z kolei w niedzielę 11 grudnia o godz. 12 Jarmark z Mikołajem odbędzie się w Gminnym Ośrodku Kultury w Gietrzwałdzie. Oprócz kramów ze stroikami, ozdobami i dziełami twórców lokalnych będą też dziecięce jasełka i Kapela Wspaniałego Teatru Bez Nazwy. Dzieciaki będą mogły też napisać list do św. Mikołaja i nauczyć się wykonywać stroiki.

W niedzielę 18 grudnia na Jarmark Bożonarodzeniowy zaprasza Olsztynek. Tutaj też nie zabraknie ciekawych wydarzeń. Będą przejażdżki z Mikołajem, świąteczny łańcuszek szczęścia, koncert The Ukrainian Folk. Oprócz tego publiczność będzie mogła obejrzeć jasełka, pośpiewać kolędy, a dla dzieci wystąpi teatrzyk „Gwiazdkowy pajacyk". Jarmark olsztynecki odbędzie się w dwóch miejscach: na Rynku Miejskim i Salonie Wystawowym w godzinach od 10 do 16.