Kiermasz rękodzieła w Dywitach


Gminny Ośrodek Kultury w Dywitach oraz Targowisko Wiejskie „Mój Rynek” w Dywitach zapraszają serdecznie na klimatyczny Kiermasz rękodzieła i świątecznych dóbr wszelakich „MIKOŁAJKOWE KLIMATY”, który odbędzie się w sobotę 3 grudnia 2016r. Od godz. 9:00 na Targowisku w Stodole zakupić będzie można lokalne produkty żywnościowe oraz ozdoby świąteczne. Targ potrwa do godziny 13:00. W GOK w Dywitach od 10:00 do 17:00 odbędzie się kiermasz rękodzielniczy. Zakupić można będzie m.in. wyroby Sylwii Włodarczyk ze Słup na pachnącym miodem i piernikiem kramiku, wyjątkową ceramikę podopiecznych Domu Pomocy Społecznej z Grazym (kto bywał ten wie, że tworzą awangardowe cuda), będą szyte ręcznie zabawki, wszelakiej maści anioły, biżuteria artystyczna, obrazy, cudeńka ze słomy (wykonane przez Krystynę Tarnacką) i wiele innych unikalnych przedmiotów. Na poszukiwaczy wyjątkowych prezentów mikołajkowych i bożonarodzeniowych czekać będzie w GOK kilkunastu twórców.

Co więcej? Tradycyjnie gmina zaprasza przez cały czas trwania „Mikołajkowych Klimatów” do Kawiarenki Kulturalnej w holu GOK, którą poprowadzi lokalna artystka kulinarna Beata Obuchowicz, będą pyszne ciastka, kawka i herbata.

W godzinach 10:30-12:00 wystartuje „Warsztat ozdób choinkowych” dla dzieci i rodziców, w Pracowni Plastycznej GOK, który poprowadzą panie bibliotekarki Celina Kosin i Marta Ostrowska.
Od 13:00 do 14:30 GOK zapraszamy dzieci na „Warsztat Lalkowy”, który poprowadzi aktorka Olsztyńskiego Teatru Lalek Anna Banasiak (Sala plastyczna GOK).
Udział w obu warsztatach jest bezpłatny!

ATRAKCJA SPECJALNA: w godzinach od 10:00 do 13:00 pomiędzy targowiskiem a GOK-iem jeździć będzie powóz Świętego Mikołaja, specjalny eko-bus, który umożliwi przemieszczanie się gości odwiedzających Kiermasz pomiędzy dwoma miejscami twórczej i smacznej akcji mikołajkowej.

11111312313