Kiermasz ozdób świątecznych w starostwie

06.12.2011

Niepowtarzalne ozdoby świąteczne wykonane ręcznie przez wychowanków SOSW w Żardenikach można było kupić we wtorek 6 grudnia w hallu na parterze olsztyńskiego starostwa. Kolejne kiermasze podopiecznych DPS Grazymy i niepełnosprawnych z Olsztynka odbędą się 13 i 15 grudnia.

_

Bombki robione z nitek, anioły, czy karty świąteczne z batikami - to tylko część oryginalnych miniarcydzieł wykonanych przez wychowanków Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Żardenikach, które można było kupić w Biurze Obsługi Interesanta starostwa w czasie kiermaszu świątecznego we wtorek 6 grudnia. Jako pierwsi ustawili się w kolejkach urzędnicy starostwa, którzy chętnie nabywali ozdoby.
- Na kiermaszu SOSW jestem co roku - mówi pani Edyta. - Warto wesprzeć młodych artystów i ich opiekunów za ciężką i mozolna pracę włożoną w wykonanie tych świątecznych dzieł sztuki.
Tłum przy stoisku SOSW Żardeniki gęstniał z minuty na minutę. W kolejce ustawiali się także interesanci.
- Warto przystanąć na chwilę i dać się ponieść nastrojowi - uważa pani Wanda, interesantka starostwa.
To była pierwsza z trzech przedświątecznych imprez, które odbędą się w hallu starostwa przy wejściu głównym. 13 grudnia od godz. 9 zapraszają podopieczni Domu Pomocy Społecznej w Grazymach, a 15 grudnia również od godz. 9 podopieczni Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych i Ich Rodzin w Olsztynku.
Na każdym z kiermaszy znajdzie się kilkaset drobiazgów, które w każdym domu wprowadzą niepowtarzalny, świąteczny klimat. Ozdoby będą sprzedawane w atrakcyjnych cenach, a pieniądze, które uda się zarobić, zostaną przeznaczone na zakup profesjonalnych materiałów do wykonania kolejnych ozdób na Wielkanoc. Serdecznie zapraszamy!

_