Karetka cieszy ratowników


Przyjechała do Polski w styczniu z Niemiec, wczoraj trafiła do Biskupca. Karetka, bo o niej mowa, ucieszyła ratowników Szpitala Powiatowego im. Jana Mikulicza. Ma służyć im i pacjentom.

To podarunek od Caritasu z zaprzyjaźnionego Powiatu Osnabrück. Ambulans trafił do szpitala w Biskupcu. Wkrótce będzie jeździć po drogach powiatu, by ratować zdrowie i życie pacjentów.

- Karetka nie jest nowym pojazdem, bo na liczniku ma około 260 tys. kilometrów, ale jest sprawna i liczę na to, że będzie służyć szpitalowi w Biskupcu tak pomocnie, jak jej dużo starsza „siostra” w Dobrym Mieście – mówił w trakcie przekazywania kluczyków starosta Andrzej Abako. – Niech się dobrze sprawuje i spełnia swoją rolę.

Ratownicy przystąpili od razu do testu. Przejechali się ambulansem po szpitalnym parkingu, a wjazd na miejsce dla karetek był na sygnałach.

- Ambulans musimy jeszcze przerejestrować, by miał polskie tablice rejestracyjne i oznakować zgodnie z  graficznym wizerunkiem naszego szpitala. Cieszę się, że trafił do nas i dzięki temu powiększył się nasz tabor ambulansowy. Za ten dar raz jeszcze dziękuję – mówi Marta Maciejewska, dyrektor Szpitala Powiatowego im. Jana Mikulicza w Biskupcu.

DSC_0032DSC_0005DSC_0046DSC_0052DSC_0003DSC_0054DSC_0016DSC_0012

Fot. Monika Nowakowska/Starostwo Powiatowe w Olsztynie