Karatecy z Jonkowa na medal

W sobotę 8 października 2016 roku w Ciechanowie odbyła się VI edycja ogólnopolskiego turnieju Kyokushin Karate o Puchar Prezydenta Ciechanowa.

W zawodach udział wzięło około 250 zawodników z 24 klubów, w tym m.in. Warszawy, Józefowa, Wrocławia, Włocławka, Iławy, Ostródy, Szczytna, Bielska, Węgorzewa, Olecka, Kalisza i Poznania. Akademię Sztuk Walki Jonkowo reprezentowali: Filip Zakrzewski, Jakub Grabkowski i Maciej Zieliński. Zawodnicy pokazali świetne przygotowanie do turnieju zdobywając dwa medale, złoty i brązowy.

Filip w pierwszej walce zmierzył się z zawodnikiem z Łomży, Bartłomiejem Gawareckim, którego pokonał przez wazari (zdobywając pół punktu) po zastosowaniu swojej sztandarowej techniki, kopnięcia mawashi geri jodan (okrężne kopnięcie na głowę).  Zdecydowanie prowadził walkę pod swoje dyktando. W takim samym stylu zakończył swoją drugą walkę, tym razem pokonując zawodnika z Warszawy, Mateusza Misiorowskiego. Chociaż w finale spotkał się z o wiele bardziej doświadczonym zawodnikiem, Adamem Rosłanowskim, z Mazowieckiego Klubu Kyokushin Karate, konsekwentnie zrealizował założenia taktyczne i pokonał go przez ippon (cały punkt), dwukrotnie zdobywając wazari za celne wykonanie kopnięcia mawashi geri jodan. Tym samym dorzucił do swojej kolekcji kolejne złoto, w kategorii dzieci młodszych powyżej 35 kg.

Z kolej Jakub Grabkowski w pierwszej walce spotkał się w zawodnikiem z Warszawy, Jackiem  Hudowskim, z którym wygrał przed czasem przez Ippon, wykonując dwukrotnie celne kopnięcie mawashi geri jodan. W kolejnej rundzie zmierzył się w zawodnikiem z Olecka, Konradem Dobrzyńskim, którego pokonał zdobywając wazari po kopnięciu w głowę. W walce o finał przegrał przez wazari z zawodnikiem KSW Bushi Janem Lewon, który wygrał ostatecznie całą konkurencję kategorii dzieci młodszych chłopców do 25 kg.

Trzeci z zawodników ASW Jonkowo, Maciej Zieliński, nie miał szczęścia trafiając już w pierwszej walce na utytułowanego zawodnika z Iławy, Jakuba Zalewskiego, z którym przegrał przez ippon.

– Jestem zadowolony ze startów moich podopiecznych. Pokazali prawdziwego ducha walki i serce do karate dając z siebie wszystko na macie i to jest najważniejsze - podsumował zawody sensei Marek Bębenek. Serdecznie gratulujemy wszystkim zawodnikom i dziękujemy za godne reprezentowanie naszego klubu oraz Jonkowa.

Karatecy z Jonkowa udanie rozpoczęli rywalizację sportową na arenie ogólnopolskiej po wakacyjnej przerwie. W tym roku czeka ich jeszcze kilka podobnych wyzwań. Kolejnym będzie udział w I Turnieju Karate Kyokushin o Puchar Wójta Gminy Rozogi, który odbędzie się w dniu 29 października 2016 r.

Zawody odbywały się według światowych przepisów IKO, tj. Międzynarodowej Organizacji Karate Kyokushin z zastosowaniem obowiązkowych ochraniaczy na tułów, głowę, golenie i ręce. Tym samym są one w pełni bezpieczne dla startujących w nich dzieci i młodzieży.