Kanonizację przeżyli w Klebarku Wielkim

28.04.2014
Niepełnosprawni i chorzy z Archidiecezji Warmińskiej przybyli do Sanktuarium Krzyża Świętego w Klebarku Wielkim. Doroczna pielgrzymka zbiegła się z uroczystością kanonizacji Jana Pawła II i Jana XXIII. Niedzielnej mszy przewodniczył Arcybiskup Senior Edmund Piszcz. W nabożeństwie wzięli udział przedstawiciele władz samorządowych. Powiat Olsztyński reprezentował starosta olsztyński Mirosław Pampuch.

Wierni w Klebarku łączyli się modlitwą z milionami zgromadzonymi na Placu Świętego Piotra w Watykanie. Jego Ekscelencja Arcybiskup Senior Edmund Piszcz wspomniał w swojej homilii Świętego Jana Pawła II. Wspominał też jego wizyty na Warmii.
- Był człowiekiem który potrafił słuchać, otwartym na drugą osobę, bez względu na jej ułomności – mówił abp Piszcz.
Uczestnicy nabożeństwa złożyli kwiaty pod pomnikiem Jana Pawła II, który usytuowany jest przed kościołem w Klebarku Wielkim. Tego dnia wszyscy wspominali postać już świętego.
- Wielu  z nas miało okazję uczestniczyć w pielgrzymkach papieża do Polski, to były wyjątkowe spotkania, które na zawsze pozostaną w mojej pamięci – wspomina starosta olsztyński. - W pamięci utkwiła mi Częstochowa, 1983 r, nabożeństwo dla młodzieży, staliśmy od 04.00 rano, msza zaczynała się o 10.00, poświęcił nas deszcz. Nic nie było jednak w stanie zepsuć nam tej wyczekiwanej wizyty.