czwartek, 25 Maj 2017 , imieniny obchodzą: Borysław, Grzegorz
dodaj do ulubionych

Warmia Warto!
kalendarz wydarzeń
szybki kontakt

Starostwo Powiatowe w Olsztynie

Plac Bema 5, 10-516, Olsztyn
tel.: 89 527 21 30
tel.: 89 521 05 19
fax: 89 527 24 14
starostwo@powiat-olsztynski.pl
Lądowisko w Gryźlinach
Tagi
Sonda

Co jest największym walorem Warmii?

Kalendarz imprez w powiecie – 2014!

Kalendarz imprez w powiecie – 2014!

Festiwale, koncerty, turnieje, wyścigi kolarskie, dni miast, dożynki, rajdy rowerowe, jarmarki – to zaledwie ułamek z imponującej liczby kilkuset imprez i wydarzeń kulturalno-sportowych, które odbędą się w powiecie olsztyńskim w 2014 roku. Przedstawiamy kalendarium imprez i… zapraszamy do wspólnej zabawy!

Dane zawarte w powiatowym kalendarium imprez na 2014 rok nadesłały gminy organizujące wydarzenia (Urzędy Miejskie, Urzędy Gmin, Gminne Ośrodki Kultury, Miejskie Domy Kultury, biblioteki). Ma on charakter otwarty, a więc zachęcamy do jego współtworzenia wszystkie stowarzyszenia, grupy nieformalne, czy szkoły lub grupy sąsiedzkie. Jeśli organizujecie wydarzenie, imprezę, festiwal, event – dajcie znać! Na informacje o imprezach czekamy pod adresem: ipr@powiat.olsztynski.pl lub pod numerem telefonu: 89 521 05 41 lub 42. Wysyłając informacje pamiętajcie o podstawowych danych: data imprezy, nazwa, miejsce, krótka charakterystyka, organizator, kontakt, itp. Kalendarz opracowało Biuro Koordynacji Promocji Starostwa Powiatowego w Olsztynie.

Gmina Barczewo

maj – październik Cykl wystaw w galerii sztuki „Synagoga”, CKiPG

kwiecień
• 16 kwietnia Gala Sportu – wręczenie nagród i wyróżnień sportowcom z gminy Barczewo, Gimnazjum
• 26 kwietnia Powiatowy Turniej Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego, Szkoła Podstawowa Nr 1 w Barczewie
• 27 kwietnia Kanonizacja Jana Pawła II – koncert chóru, wystawa, konkurs plastyczny, Kościół św. Anny

maj
• Regionalny przegląd teatrów dziecięcych i młodzieżowych „Złota Kaczka” , CKiPG
• 2 maja Święto Flagi, CKiPG
• 10-11 Maja Puchar polski – sztuki walki, Gimnazjum Nr 1
• 17 maja  Piknik Wędkarski – Z rodziną na ryby, miejsce: Amfiteatr
• 29 – 31 maja Międzynarodowy Festiwal Muzyki Chóralnej im. F. Nowowiejskiego, Stowarzyszenie Inicjatyw Obywatelskichwosp_dywity

czerwiec
• 2 czerwca Dzień Dziecka ze Szkołą Muzyczną, miejsce: Amfiteatr
• 14  czerwca Łosiery Barczewskie, Parafia św. Andrzeja Apostoła
• 14 -15  czerwca  Ogólnopolskie Regaty o Puchar Burmistrza – Jezioro Dadaj, miejsce: jezioro Dadaj, hotel Star Dadaj
• 14 czerwca „Koncert z Historią w Tle” – 650 lecie, Mokin
• 20 czerwca Barczewski Lato Artystyczne – Noc Świętojańska z Muzyką Romską, miejsce: Amfiteatr
• czerwca/lipca Międzynarodowy plener malarski, Miejska Biblioteka Publiczna w Barczewie

lipiec
• 4 – 6 lipca Dni Barczewa – koncerty, turnieje – piłka nożna, ręczna, siatkówka, miejsce: Amfiteatr
• 18 lipca Barczewskie Lato Artystyczne, miejsce: Amfiteatr
• 19 lipca – 16 sierpnia, każda sobota Letnie koncerty muzyki „Varmia Gaudet et Cantat”, Parafia sw. Andrzeja Apostoła, Parafia św. Rocha w Niedźwiedziu
• 26 lipca Odpust – Kościół Św. Anny, miejsce: dziedziniec kościoła św. Anny, plac ratuszowy

sierpień
• 8 sierpnia Barczewskie Lato Artystyczne Ogólnopolski Festiwal Zespołów Rockowych ERROR, miejsce: Amfiteatrsplyw1
• 23 czerwca  Zakończenie lata Strong mani, miejsce: Amfiteatr
• 6 września Dożynki Gminne, miejsce: Wójtowo
• 28 września Niedziela Cittaslow, Urząd Miejski, CKiPG

październik
• 6 października Konferencja naukowa – historia miasta i gminy Barczewo, Miejsce: Sala Konferencyjna CkiPG/Sala Ratuszowa

listopad
• 11 listopada Obchody Dnia Niepodległości Urząd Miejski, CKiPG

grudzień
• 9 grudnia Powiatowy Przegląd Grup Kolędujących CKiPG
• 13 grudnia Aukcja charytatywna, Gimnazjum, szkoła podstawowa
• 15 grudnia Wigilia Miejska, jarmark świąteczny, podsumowanie i zakończenie obchodów, Miejsce: plac ratuszowy

Gmina Biskupiec

marzec
• 21 marca, godz. 17.00 XVIII SUKCESY 2013, miejsce: Biskupiecki Dom Kultury, ul. Matejki 5, organizator: Urząd Miejski w Biskupcu e-mail: promocja@biskupiec.pl, Spotkanie z wyróżniającymi się Mieszkańcami Miasta i Gminy Biskupiec, Przewidywana liczba uczestników:  ok. 200 os., Uczestnicy: mieszkańcy miasta i gminy

kwiecień
• 12 kwietnia Węgój k. Biskupca, IX MISTERIUM PASCHALNE „DROGA NA GOLGOTĘ”, Miejsce: teren wsi, Organizator: sołectwo wygój Parafianie Kościoła Chrystusa Króla w Węgoju przygotowują stacje drogi krzyżowej rozpoczynając od plaży nad jeziorem, a kończąc na wzgórzu przy kościele. Zdarzeniu towarzyszy odpowiednia oprawa – aktorzy, stroje, rekwizyty, nagłośnienie, efekty świetlne… Przewidywana liczba uczestników: ok. 400 os., Uczestnicy: mieszkańcy, goście z kraju i zagranicy

czerwiec
• 6 czerwca Biskupiec, XXXIV WOJEWÓDZKI KONKURS ZESPOŁÓW TEATRALNYCH „O LAUR ZŁOTEJ RYBKI”, miejsce: Biskupiecki Dom Kultury, ul. Matejki 5, organizator: Biskupiecki Dom Kultury, tel. 89 715 26 95, e-mail : bdk.bdk@wp.pl, Festiwal z udziałem dziecięcych i młodzieżowych zespołów teatralnych z naszego województwa, Przewidywana liczba uczestników: ok. 400 os., Uczestnicy: mieszkańcy miasta, gminy, województwa

lipiec
• 19 lipca Biskupiec, XXXIV WOJEWÓDZKI KONKURS RZEŹBY LUDOWEJ I NIEPROFESJONALNEJ, miejsce: Biskupiecki Dom Kultury-ul. Matejki 5, organizator: Biskupiecki Dom Kultury, tel. 89 715 26 95, mail: bdk.bdk@wp.pl, Finał konkursu rzeźby artystów amatorów i wystawa pokonkursowa. Przewidywana liczba uczestników: ok. 100 os., Uczestnicy: mieszkańcy, goście z kraju
• 25 lipca Biskupiec, XVIII DNI BISKUPCA, I Dzień , VII MIĘDZYNARODOWE ŚWIĘTO FOLKLORU, miejsce: Amfiteatr Miejski w Biskupcu, organizator: Biskupiecki Dom Kultury, tel. 89 715 26 95, e-mail: bdk.bdk@wp.pl, Festiwal folkloru. Uroczysta parada ulicami miasta zespołów folklorystycznych ze świata oraz  występy uczestników. Koncert zespołu folklorystycznego.
• 26-27 lipca, II Dzień i III Dzień – III Warmiński Festiwal Dziedzictwa Browarniczego, miejsce: teren miasta, organizator: Starostwo Powiatowe w Olsztynie,laki lan pogo Biskupiecki Dom Kultury, Urząd Miejski w Biskupcu kontakt: BDK tel. 89 715 26 95, e-mail: bdk.bdk@wp.pl, pokazy warzenia piwa, degustacja warmińskich przekąsek i piwa, kiermasz żywności regionalnej, zwiedzanie browaru, objazdowe muzeum piwowarskie, przegląd filmów piwnych. Występy zespołów muzycznych z polskiej sceny muzycznej. Przewidywana liczba uczestników: ok. 800 os., Uczestnicy: mieszkańcy, goście z kraju i zagranicy

sierpień
• 16  sierpnia Biesowo k. Biskupca, VIII WARMIŃSKA UCZTA PIEROGOWA, miejsce: Biesowo, Organizator: Urząd Miejski w Biskupcu, Biskupiecki Dom Kultury; e-mail: promocja@biskupiec.pl, Święto pieroga – kiermasze pierogów i nie tylko, konkursy, występy, zwyczaje warmińskie … Przewidywana liczba uczestników: ok. 700 os., Uczestnicy: mieszkańcy, goście z kraju i zagranicy

wrzesień
• 14 września Biskupiec, DOŻYNKI GMINNE, Miejsce: Biskupiec Amfiteatr Miejski, Organizator: Urząd Miejski w Biskupcu, Biskupiecki Dom Kultury; e-mail: promocja@biskupiec.pl, Święto Plonów rozpoczyna Msza Św., następnie delegacje w barwnym korowodzie idą do amfiteatru. Kiermasz sołeckich stoisk, konkurs na najładniejsze stoisko, wieniec i chleb. Występy zespołów ludowych, konkursy dla publiczności, degustacje… Przewidywana liczba uczestników: ok. 800 os. Uczestnicy: mieszkańcy, goście z kraju

grudzień
• 14 grudnia godz. 13.00, Biskupiec, VI WARMIŃSKI JARMARK ŚWIĄTECZNY, , miejsce : Biskupiec Plac Wolności, Organizator: Urząd Miejski w Biskupcu, Biskupiecki Dom Kultury; e-mail: promocja@biskupiec.pl, Kiermasz świątecznych produktów regionalnych, konkursy, występy. Przewidywana liczba uczestników: ok. 200 os.,Uczestnicy: mieszkańcy, goście z kraju

Gmina Dobre Miasto

marzec
• 21 marca Powitanie wiosny, turniej sportowy i rajd rowerowy, Szkoła
Podstawowa Nr 1

kwiecień
• I Turniej Piłki nożnej o Puchar Dyrektora Szkoły, „Orlik” przy ul. Garnizonowej
• 5 kwietnia Amatorskie zawody pływackie dla dzieci, młodzieży i dorosłych pod
patronatem Basen „Na Fali” w Dobrym Mieście, godz. 9.30
• 6 kwietnia Jarmark Rzeczy Ładnych Stodoła Kultury, Stodoła Kultury
• 10 kwietnia Czwartkowe Spotkania ze Sztuką, galeria
• 12 kwietnia wymarsze na trasy leśne, Zbiórka pod lasem, ul. Garnizonowa,
godz.10:00

maj
• Sztafetowe Biegi Przełajowe o Mistrzostwo Powiatu Olsztyńskiego, ZSR
Smolajny
• Zawody jeździeckie, ZSR Smolajny
• Zwody pływackie, Basen „Na Fali”
• Polska Biega – biegi, teren –Lasy Wichrowskie
• 1 maja Krajowa Wystawa Psów Stadion Miejski, ul. Olsztyńska
• 10 maja Amatorskie zawody pływackie dla dzieci, młodzieży i dorosłych pod
patronatem, Basen „Na Fali” w Dobrym Mieście, godz. 9.30
• 10 maja wymarsze na trasy leśne, Zbiórka pod lasem, ul. Garnizonowa, godz.10:00rossiczi2012
• 17 maja 120 Rocznica Poświęcenie Kalwarii Warmińskiej i Powiatowa
Pielgrzymka Straży Pożarnej Godz. 10:00 –Konferencja, Godz. 13:00 – Msza św.,
Godz. 14:00 – Droga Krzyżowa, Kalwaria

czerwiec
• Zawody fligh-owe 50+70m, Stadion Miejski, Olsztyńska 14
• Dzień Woźnicy, ZSR Smolajny
• Dni Rodziny, Dzień Dziecka, Boisko szkolne
• Spotkanie z Folklorem Ukraińskim, park przy ul. Zwycięstwa
• 1 czerwca Dziecinada, Park przy ul. Zwycięstwa
• ok. 1 – 14 czerwca Wystawa „Cittaslow w plakacie”, Stodoła Kultury
• 14 czerwca wymarsze na trasy leśne, Zbiórka przy hali sportowej, ul. Łużycka,
godz. 10:00
• 22 czerwca Odpust diecezjalny, Kalwaria
• 27 czerwca Zakończenie Akademii Każdego Wieku, galeria
• 29-30 czerwca Jazzteaval, Stodoła Kultury, ul. Górna 22

lipiec
• DOBREMIASTOCK FESTIVAL 2014, Stadion sportowy, ul. Olsztyńska
• Piknik Wędkarski, park
• 2 lipca  Koncert Pro Musica Antiqua, Kościół pw. św. Faustyny
• 9 lipca Koncert Pro Musica Antiqua, Głotowo
• 12 lipca wymarsze na trasy leśne, Zbiórka pod lasem, ul. Garnizonowa, godz
10:00

sierpień
• 9 sierpnia wymarsze na trasy leśne Zbiórka pod lasem, ul. Garnizonowa, godz.
10:00
• 10 sierpnia Jarmark Rzeczy Ładnych, Stodoła Kultury
• 30-31 sierpnia Drugi letni turniej piłki nożnej dzieci z rocznika 2003 i młodsi o
puchar Burmistrza Dobrego Miasta Stadion Miejski, ul. Olsztyńska 14, wstęp
wolny

wrzesień
• 05 września Inauguracja Akademii Każdego Wieku, sala kinowa
• 6 września II Mistrzostwa Warmii i Mazur 3D Nadleśnictwo Wichrowo
• 13 września Wyjazd nad morze – Stowarzyszenie turystyki, rekreacji i sportów
alternatywnych „Warmińskie Włóczykije”
• 14 września Dożynki Gminne- Święto Chleba Centrum Kulturalno – Biblioteczne,
tel. 89 6161591, 89 6161478
• II dekada września Sprzątanie Świata – akcja ekologiczna, Szkoła Podstawowa Nr 1
• 19 września Zawody Rodzinne „Profilaktyka zaczyna się w rodzinie” Basen „Na Fali” w Dobrym Mieście, godz. 18.00-20.00
• 21 września Odpust Archidiecezjalny Głotowo, Kalwaria
• 28 września Sunday Cittaslow, Stodoła Kultury

październik
• Hubertus ZSR Smolajny UKS Galop przy ZSR Smolajny
• 4 października Amatorskie zawody pływackie dla dzieci, młodzieży i dorosłych
pod patronatem Basen „Na Fali” w Dobrym Mieście, godz. 9.30
• 11 października Wymarsz po lesie Zbiórka pod lasem, ul. Garnizonowa, godz.
10:00
• 16 października Czwartkowe Spotkania ze Sztuką, galeria

listopad
• Wojewódzkie Sztafetowe Biegi Przełajowe Szkół Pandgimnazjalnych ZSR
Smolajny
• 8 listopada Amatorskie zawody pływackie dla dzieci, młodzieży i dorosłych pod
patronatem Basen „Na Fali” w Dobrym Mieście, godz. 9.30
• 8 listopada wymarsze na trasy leśne, Zbiórka pod lasem, ul. Garnizonowa, godz.
10:00
• 11 listopada II Maraton Pływacki Dla Ojczyzny Basen „Na Fali” w Dobrym
Mieście, godz. 12:00
• 11 listopada Święto Niepodległości, sala kinowa – Centrum Kulturalno-Biblioteczne
• 20 listopada Czwartkowe spotkania ze Sztuką galeria Centrum Kulturalno – Biblioteczne

grudzień
• 06 grudnia Amatorskie zawody pływackie dla dzieci, młodzieży i dorosłych pod  patronatem Basen „Na Fali” w Dobrym Mieście, godz. 9.30
• 13 grudnia wymarsze na trasy leśne Zbiórka pod lasem, ul. Garnizonowa, godz. 10:00
• 14 grudnia Jarmark Rzeczy Ładnych, Stodoła Kultury
• 18 grudnia Czwartkowe Spotkania ze Sztuką, galeria – Centrum Kulturalno – Biblioteczne

Gmina Dywity

• XII Gminny Bieg Przełajowy w Brąswałdzie, (termin do ustalenia z placówkami oświatowymi)

marzec
• 29 marca Prezentacje Dziecięcych Form Teatralnych „FRASZKA”/Gminny Ośrodek Kultury w Dywitach

kwiecień
• 12 kwietnia GADY FOLK ART FESTIWAL – Warsztaty Wielkanocne/Gminny Ośrodek Kultury w Dywitach
• 15 kwietnia IV Przegląd Twórczości Nieprofesjonalnej Kobiet „Kobiece Impresje” /Gminny Ośrodek Kultury w Dywitach
• 24 kwietnia, VI Gminny Turniej „Dwa Ognie 2014” (ZS Tuławki)

maj
• 16 maja Gminny Przegląd Piosenki „GLISSANDO” /Gminny Ośrodek Kultury w Dywitach
• 18 maja, VII Turniej Piłkarski Piątek Samorządowych, (Stadion w Dywitach)
• 31 maja Gminny Dzień Dziecka  /Urząd Gminy Dywity + GOK/
• 31 maja Dzień Rodziny w Zespole Szkół w Tuławkach

czerwiec
• Czerwiec, Gminny Spływ Kajakowy, (termin do ustalenia z placówkami oświatowymi)
• 14 czerwca Festyn Rodzinny – Zespół Szkół Buławki
• 20 czerwca Noc sobótkowa Stowarzyszenie „NASZA WIEŚ” z Frączek i Gminny Ośrodek Kultury w Dywitach
• 23 czerwca „Letnie Wrota” podsumowanie roku artystycznego / Gminny Ośrodek Kultury w Dywitach

lipiec
• 12 lipca Bieg po zdrowie – Stowarzyszenie „NASZA WIEŚ” z Frączek, AKCJA LETNIA/ Gminny Ośrodek Kultury w Dywitach

sierpień
• 3 sierpnia Festyn z okazji 670- lecia Sętala – Stowarzyszenie Przyjaciół Sętala
• 24 sierpnia, VI Gminny Turniej Siatkówki na Trawie (Brąswałd)
• 31 sierpień Konkurs Kulinarny „O GARNIEC KŁOBUKA” Gminny Ośrodek Kultury w Dywitach + Urząd Gminy Dywity
• 31 sierpnia, VII Gminny Turniej „Piątek Piłkarskich 2013” (Orlik –Kieźliny)

wrzesień
• Wrzesień, II Gminne Regaty Kajakowe (termin do ustalenia)
• 7 września KIERMAS WARMIŃSKI W BRĄSWAŁDZIE Urząd Gminy Dywity + GOK

październik
• Konkurs Poezji im. Marii Zientary-Malewskiej FUNDACJA PRYMUS – październik
• 11 października Rajd z Janem Pawłem II -  Stowarzyszenie Przyjaciół Sętala

listopad
• 11 listopada, I Gminny Bieg Niepodległości (Dywity)
• 22 listopada, VII Gminny Turniej Siatkówki Halowej 2014 (ZS Tuławki)

grudzień
• 6 grudnia Mikołajkowe Klimaty – Kiermasz Twórców i Rękodzielników / Gminny Ośrodek Kultury w Dywitach
• 7 grudnia Mikołaj jest z Sętala-  Stowarzyszenie Przyjaciół Sętala

Gmina Gietrzwałd

kwiecień
• 5 kwietnia IV Rajd rowerowy na powitanie wiosny – wokół Jeziora Rentyńskiego, ok. 12 km, godz.: 10.00, miejsce: zbiórka na parkingu przy Gimnazjum w Gietrzwałdzie
• 12 kwiecień Kiermasz Wielkanocny – Zrób sobie palmę, godz.: 11.00, miejsce: Gminny Ośrodek Kultury w Gietrzwałdzie

maj
• 2 maja II Konny Rajd Gietrzwałdzki, godz.17
• 3 maja Zawody jeździeckie Mala Liga – inauguracja, godz. 10
• 25 maja Rajd rowerowy wokół Jeziora Wulpińskiego, ok. 40 km, godz.: 10.30, miejsce: zbiórka na parkingu przy gimnazjum w Gietrzwałdzie
• 31 maj Dzień Dziecka u Matki Bożej Gietrzwałdzkiej, godz.: 11.00–16.00, miejsce: Błonia przy Sanktuarium Matki Bożej w Gietrzwałdzie

czerwiec
• 7 czerwca Otwarcie amfiteatru w Gietrzwałdzie – podsumowanie audycji Radia Olsztyn „Łowisko”, godz.: 16.00, miejsce: amfiteatr
• 14 czerwca Rajd rowerowy długodystansowy ok. 65 km godz.: 10.00 miejsce: zbiórka przy gimnazjum w Gietrzwałdzie
• 23 czerwca Noc Świętojańska w Gietrzwałdzie, godz.: 17.00,  miejsce: amfiteatr w Gietrzwałdzie
• 28 czerwca Dzień Biesala – 630 lat, godz.: 16.00, miejsce: plac przy OSP w Biesalu

lipiec
• 26 lipca 24. mecz Polska – Niemcy w Naterkach, godz.: 14.00, miejsce: stadion leśny w Naterkach
• 27 lipca Wystawa „Śladami kobiet, oczyma kobiet” , godz.: 11.00, miejsce: Wiejski Dom Kultury w Sząbruku

sierpień
• 1 sierpnia Urodziny Unieszewa, godz.: 16.45, miejsce: plac przy starej szkole
• 9 – 10 sierpnia IX Spotkania Warmińskie – przegląd twórczości artystycznej i rękodzieła Warmii, godz.: 12, miejsce: Ogrody Gietrzwałdzkie – amfiteatr
• 23 sierpnia Święto Rocha w Worytach – Msza ze święceniem zwierząt, godz.: 16.00, miejsce: Plac Św. Rocha w Korytach
• 30 sierpnia Święto Gronit, godz.: 15.00, miejsce: plac sportowo-rekreacyjny w Gronitach

wrzesień
• 6 września Dożynki gminne w Biesalu, godz.: 15, miejsce: WDK w Biesalu
• 13-14 września Uroczystości Odpustowe i Dożynki Archidiecezjalne, miejsce:
Sanktuarium Matki Bożej Gietrzwałdzkiej
• 14 września  Rajd rowerowy wokół jezior Długiego i Krzywego w Olsztynie, ok.
50 km, godz.: 10.30, miejsce: zbiórka przy gimnazjum w Gietrzwałdzie
• 20 września Maraton układania puzzli, godz.: 14.00, miejsce: GOK w
Gietrzwałdzie

październik
• 18 października Konkurs puszczania latawców, godz.: 11, miejsce: Ogrody
Gietrzwałdzkie
• 25 października Turniej Sudoku w GOK-u, godz.: 11, miejsce: GOK w
Gietrzwałdzie

grudzień
• 13 grudzień IV Koncert Świąteczny, godz.: 18, miejsce: GOK w Gietrzwałdzie
• 14 grudzień Jarmark Bożonarodzeniowy – Zrób sobie bombkę!, godz.: 11.00,
miejsce: GOK w Gietrzwałdzie

Gmina Jonkowo

• 9-10 maja 2014 r. – Napoleoniada 2014 – VII odsłona imprezy plenerowej połączonej z inscenizacją bitwy napoleońskiej z 1807 r. (impreza o znaczeniu ponadregionalnym). Organizatorzy zaplanowali zmianę w scenariuszu. W tym roku odtworzone  zostaną wydarzenia z kampanii wiosenno-letniej Napoleona Bonaparte. Pozycji jonkowskiej będą bronić oddziały francusko-polskie, natomiast szturm na szaniec przypuszczą wojska koalicji rosyjsko-pruskiej. Czy adwersarzom uda się pokonać „małego kaprala”? Będziemy mogli się o tym przekonać już 10 maja br. Szczegóły na www.1807jonkowo.pl.

• 8 czerwca 2014 – Festyn folkowy w Nowym Kawkowie – przywitanie lata (impreza o charakterze gminnym). Impreza o charakterze piknikowym połączona z koncertami zespołów folkowych.

• 2 sierpnia 2014 – XII Turniej Sołectw Gminy Jonkowo – impreza sportowo-rekreacyjna o zasięgu gminnym. W rywalizacji uczestniczą przedstawiciele poszczególnych sołectw Gminy Jonkowo, które walczą w 6 przygotowanych wcześniej konkurencjach. Najlepsze drużyny (sołectwa) otrzymują nagrody pieniężne z przeznaczeniem na cele społeczne wsi.

Gmina Jeziorany

kwiecień
• Wystawa „Jan Paweł II”, MOK
• Marzec/kwiecień Warsztaty: dekoracje wiosenne MOK
• Wiosenny konkurs plastyczny, MOK
• 11 kwietnia Wieczór dworski, MOK
• 16 kwietnia Rodzinne kraszanie – czyli wspólne malowanie jaj, MOK

maj
• 1 maj Majówka – Rajd, MOK
• 7 maj Odczyt dot. I Wojny Światowej, MOK

czerwiec
• 1 czerwiec III Wojewódzki Turniej Tańca OSiR
• 28 czerwca XXX Wojewódzki Przegląd Kapel i Zespołów Śpiewaczych, miejsce: Park

lipiec
• Pierwsza połowa lipca Obozy letnie w Kikutach, Świetlica w Kikutach
• 12 lipca Koncert, Park
• 25 – 27 lipca Raz do Roku, Park

sierpień
• 1 sierpień Rocznica Wybuchu Powstania Warszawskiego, Ulice miasta
• 23 sierpnia Dyskoteka
• 30 sierpnia Dyskoteka

wrzesień
• 1 września Rocznica Wybuchu II Wojny Światowej, Ulice miasta
• 7 lub 14 września Dożynki Gminne Park lub amfiteatr

listopad
• Wieczór Andrzejkowy, MOK
• 11 listopada Rocznica Odzyskania Niepodległości, OSiR

Gmina Kolno

sierpień
• Międzynarodowy Wyścig Kolarski „Dookoła Jeziora Luterskiego”, Lutry, organizatorzy: gmina Kolno, Powiat Olsztyński. Jednym z celów wyścigu jest zwiększenie promocji terenów Gminy Kolno, które są atrakcyjne turystycznie oraz zainteresowanie czynnym wypoczynkiem wśród mieszkańców Gminy i Powiatu Olsztyńskiego. Wyścig kolarski jest realizowany od 1985r przez Gminę Kolno, w obecnym  roku odbędzie XXIX edycja Wyścigu.

wrzesień
• Gminne Święto Plonów, Kolno, Główne uroczystości połączone są z dziękczynną mszą świętą, korowodem dożynkowym  z wieńcami. Po oficjalnej części prezentowana jest część artystyczna, w czasie której występuje młodzież i dzieci.

Gmina Olsztynek
marzec
• 21 marca Dzień Wiosny

kwiecień
• Koncert Pamięci Jacka Karczmarskiego
• Regionalne Eliminacje Konkursu Poezji
• 4 kwietnia Warsztaty wielkanocne dla dzieci. MBP
• 5 kwietnia Warsztaty wielkanocne dla dorosłych MBP
• 12 kwietnia Jarmark Wielkanocny MBL PE

maj
• 1 maja Jarmark sztuki nie tylko ludowej MBL PE
• 2 maja Dzień Otwarty Wolontariatu Europejskiego MBL PE
• 2 maja Gra miejska MBP
• 2-4 maja Olsztynecka Majówka
- Festyn Rodzinny „Akcja- Rekreacja”
- Ogólnopolskie Konfrontacje Rockowe „Pro-Rock”
- Powiatowy Turniej Siatkówki
- Otwarcie Sezonu Turystyki Aktywnej „Na Szlaku”
• 3 maja Konik polski – spadkobierca tarpana MBL PE
• 8-9 maja – Wojewódzki Przegląd Teatrów Szkolnych – ,,Arlekin”
• 17 maja Europejska Noc Muzeów MBL PE
• 30 maja  – Światowe Dni Bajki w Olsztynku
• 30 maja – Dni Baśni MBP

czerwiec
• 2 czerwca Skansen Dzieciom MBL PE
• 3 czerwca Światowe Dni Bajki w Olsztynku
• 13- 15 czerwca Ogólnopolskie Zawody Modeli Pływających klas FSR – V,H,O
• 15 czerwca Tajemnice ciesiołki – pokaz historycznych technik budowlanych MBL PE
• 21 czerwca Wianki Mazurskie „Noc Kupały”
• 27 – 29 czerwca DNI OLSZTYNKA
• 29 czerwca Dni Olsztynka 2013 – Kabareton MBL PE
• 29 czerwca „Nasze miasto wczoraj i dziś” (wystawa fotograficzna) MBP

lipiec/sierpień „Wakacje z plastyką” (zajęcia plastyczno-manualne w Oddziale dla Dzieci) MBP

lipiec
• 4 – 6 lipca Dni Dawnych Rzemiosł MBL PE
• 19 lipca Festiwal Piosenki Turystycznej  i Żeglarskiej w Swaderkach
• 20 lipca Moda z wiejskiej szafy MBL PE
• 26 lipca Turniej Siatkowej Piłki Plażowej o Puchar Dyrektora MDK

sierpień
• 3 sierpnia Tajemnice ciesiołki – pokaz historycznych technik budowlanych MBL PE
• 15 sierpnia Regionalne Święto Ziół MBL PE
• 27 sierpnia Żniwa w skansenie MBL PE
• 2 sierpnia Festyn w Witramowie
• 30 sierpnia Pożegnanie wakacji „Żegnaj lato na rok”

wrzesień
• Europejskie Dni Dziedzictwa na Warmii i Mazurach „Dziedzictwo – źródło tożsamości” MBL PE
• Olsztyńskie Dni Nauki i Sztuki MBL PE
• 7 września Inscenizacja historyczna – Wrześniowa diorama MBL PE
• 20-21 września XII Targi Chłopskie MBL PE
• 21 września Dożynki Wojewódzkie MBL PE
• Olsztyńskie Dni Nauki i Sztuki MBL PE
• 1 września Uroczystości na Suwie
• 21 września „Warmińsko-Mazurskie” Dożynki Wojewódzkie
• 28 września Niedziela Cittaslow

październik
• Młodzieżowy Festiwal Filmowy Olsztynek  2014 „Moja Przestrzeń”
„Koncert Zaduszkowy”
• 5 października Smaki ziemniaka MBL PE
• 18 października Warsztaty florystyczne dla dorosłych MBP

listopad
• 11 listopada Święto Niepodległości
• 25 listopada Dzień Pluszowego Misia (Konkurs plastyczny zakończony imprezą dla młodszych dzieci) MBP

grudzień
• Jarmark Wigilijny MBL PE
• Regionalny Jarmark Wigilijny
• 5 grudnia „Mikołajkowe Niespodzianki” dla dzieci
• 18 grudnia Warsztaty Bożonarodzeniowe MBP
• 30 grudnia  Spotkanie noworoczne z czytelnikami MBP
• 31 grudnia Powitanie Nowego Roku w Rynku Miasta

Gmina Purda

styczeń – grudzień 2014 „1384-2014: 630 lat wsi Purda”, wystawa fotografii w kościele, szkołach, sklepach i urzędzie gminy w Purdzie.

kwiecień
• 22 kwietnia Uroczystości z okazji kanonizacji bł. Jana Pawła II w Sanktuarium Świętego Krzyża w Klebarku Wielkim

maj
• maj / czerwiec Otwarte Biegi Przełajowe, Purda
• Majówka na sportowo, Stary Olsztyn
• 3 maja Mistrzostwa Gminy w Siatkówce Plażowej OPEN KIDS 2014, Klebark Wielki
• 3 maja Sportowa Majówka, Nowa Wieś
• 31 maja Gminne Zawody Latawcowe PREJŁOWO 2014, Prejłowo

czerwiec
• czerwiec / lipiec Turniej młodzików, Klewki
• 1 czerwca Sportowy Dzień Dziecka, Nowa Wieś
• 4 czerwca 2014 Festyn jubileuszowy w Purdzie z okazji 630. rocznicy lokacji wsi.
• 22 czerwca 2014 Noc Świętojańska w Klebarku Wielkim
• 22 czerwca Regaty Wioślarskie o Laur Świętego Jana, Klebark Wielki
• 28 czerwca 2014 Festyn Warmiński w Szczęsnem.

lipiec
• Mistrzostwa Powiatu w Piłce Nożnej, boiska sportowe na terenie gminy Purda
• Turniej piłki nożnej drużyn 6-osobowych, boiska sportowe na terenie gminy Purda
• 5 lipca 2014  VII Warmiński Kiermas Tradycji, Dialogu, Zabawy w Bałdach
• 19 lipca 2014 Festyn wiejski w Butrynach
• 26 lipca 2014 Festyn „Lato z Gimem” w Nowej Kaletce
• 26 lipca 2014 Festyn w Giławach oraz jubileusz 450-lecia wsi Gąsiorowo
• 26 lipca Bieg Towarzyski „Gąsiorowo33”, Gąsiorowo

sierpień
• Warmiński Festyn w Nowej Wsi
• Festyn w Przykopie
• Turniej Piłki Nożnej „Oldboy”, Nowa Wieś
• 2 sierpnia Mistrzostwa Powiatu w Siatkówce Plażowej „Klebark Open 2014”, Klebark Wielki
• 9 sierpnia 2014 Festyn w Prejłowie
• 23 sierpnia 2014 Festyn w Marcinkowie
• 30 sierpnia Gminne Zawody Strzeleckie o Puchar Wójta Gminy Purda, Purda
• 31 sierpnia 2014 Gminne Święto Plonów w Purdzie

listopad
• Gminny Turniej Orła Białego, Marcinkowo
• Mistrzostwa w tenisie stołowym, Marcinkowo
• październik / listopad Zimowy Turniej Piłki Nożnej o Puchar Wójta Gminy Purda, Marcinkowo
• 11 listopada 2014 Święto Niepodległości w Klebarku Wielkim

Gmina Stawiguda

kwiecień
• 27 kwietnia X Stawigudzkie Spotkania Wokalne „KAMERTON 2014”, GOK Stawiguda
• 7-14 kwietnia V Wystawa Amatorskiej Twórczości Artystycznej w Stawigudzie, GOK Stawiguda

maj
• 17-18 maja XII Warmiński Przegląd Chórów i Zespołów Śpiewaczych „KURLANTKA 2014”, Hala sportowa w Stawigudzie
• 27 maja, XI Stawigudzkie Prezentacje Teatralne, GOK Stawiguda

czerwiec
• 14-15 czerwca, VI Regaty O „Błękitną Wstęgę Jeziora Wulpińskiego”, Tomaszkowo
• 15 czerwca – VII Rodzinny Piknik Lotniczy w Gryźlinach
• 19 czerwca Podsumowanie roku kulturalnego 2013/2014 – koncert z okazji Dnia Matki i Dnia Ojca w wykonaniu uczestników grup, kół zainteresowań działających przy placówkach kulturalnych naszej gminy, GOK Stawiguda
• 28 czerwca Tomaszkowskie Dni Rodziny, Tomaszkowo

lipiec
• 13 lipca XXI Gminny Festyn „Stawigudiada 2014″, Stawiguda
• 27 lipca Jubileuszowe XX Międzynarodowe Prezentacje Folklorystyczne „Lato w Mojdach 2014″, Majdy

sierpień
• VIII Przegląd Teatrów Wiejskich „POD BRZOZĄ”
• 30 sierpnia II Stawigudzki Festiwal Pieśni Sakralnej, Kościół Kościół w Bartągu pw. św. Jana Apostoła

wrzesień
Ogłoszenie regulaminu konkursu plastycznego „Kalendarz GOK 2014”, GOK Stawiguda

październik
• Wydanie IV edycji tomiku „Ulepione z wiatru i snu”, GOK Stawiguda

listopad
• 15 listopada IV Wojewódzki Turniej Tańca Nowoczesnego „Warmia Power   2014” w Stawigudzie,
• 24 listopada XI Jesienne Spotkania z Poezją- prezentacje poetyckie dla dzieci i młodzieży, Stawiguda

grudzień
Wydanie „KALENDARZA GOK 2014” będącego plonem XVIII Otwartego Konkursu Plastycznego, Stawiguda.

Gmina Świątki

kwiecień
• 4 kwietnia – Jarmark Wiosenny (rękodzieło i żywność)

lipiec
• 5 lipca – Jarmark Rozmaitości

wrzesień
• 14 września – Dożynki Powiatowo-Gminne

image_pdfimage_print
21 / 03 / 2014

Zobacz również:

Koncert dla Miłosza

Koncert dla Miłosza

27 / 05 / 2017

sejmpuls_powiatu

99_locek_wiadomosci_z_gmin99_emapa99_locek_strategia98_banerek-rodzinaprojekty-unijneinwestycje powiatupsd_kloceku_pracy

98_OcRSO

remonty

 

Copyright © 2013 Powiat Olsztyński     Kalendarz imprez | Mapa serwisu | Polityka plików Cookies | Kanał rss realizacja: strony www virtualmedia.pl

Ta strona wykorzystuje pliki cookies. Jeśli nie wyrażasz na to zgody, wyłącz obsługę cookies w ustawieniach Twojej przeglądarki.

Zaakceptuj cookies Więcej informacji