Jarmark Wielkanocny w Olsztynku

Świąteczne wypieki, ozdoby, wystawy i prezentacje po raz kolejny przypomną o dawnych zwyczajach wielkanocnych na Warmii i Mazurach. Już 8 kwietnia w centrum Olsztynka odbędzie się tradycyjny Jarmark Wielkanocny.

Wydarzenie otworzy kiermasz wielkanocny, w którym udział zapowiedziało 40 wystawców. Na straganach znajdziemy świąteczne wypieki, domowe wędliny, pisanki, tradycyjne palmy i ręcznie robione ozdoby wielkanocne.

W Salonie Wystawowym w Olsztynku będzie można wziąć udział w warsztatach rękodzielniczych, cieszących się zazwyczaj dużym zainteresowaniem wśród dzieci.Wystąpi również Olsztynecki Chór Kameralny Arte del Canto oraz uczniowie Powiatowej Szkoły Muzycznej w Olsztynku i Gimnazjum im. Noblistów Polskich. Dla najmłodszych dodatkowo przygotowano „Wiosenny  Kącik Malucha”, a w nim kolorowanki, zgadywanki i zabawy.

Jarmark odbędzie się w godz. 10:00-15:00 w centrum miasta oraz w Salonie Wystawowym w Olsztynku.