IX Spotkania Warmińskie pełne cudów

Zgodnie ze swoim hasłem promocyjnym Gietrzwałd w miniony weekend stał się gminą pełną cudów, tym razem w kontekście kulturowym. Wszystko za sprawą IX Spotkań Warmińskich, które odbyły się w Ogrodach Gietrzwałdzkich 9 i 10 sierpnia. Powiat Olsztyński wsparł imprezę finansowo. W uroczystej inauguracji wziął udział starosta olsztyński Mirosław Pampuch i wójt gminy Gietrzwałd Mieczysław Ziółkowski. W gronie gości znaleźli się m.in. dyrektor Departamentu Polityki Jakości w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Warmińsko-Mazurskiego Igor Hutnikiewicz, wójt gminy Świątki i prezes związku gmin warmińsko-mazurskich Janusz Sypiański, a także były starosta olsztyński Adam Sierzputowski.

[youtube url="http://youtu.be/4DJ9tPKYWIM"]

Prezentacje artystyczne na scenie nowego amfiteatru rozpoczęła Kapela Wspaniałego Teatru bez Nazwy. Gwiazdami wieczoru były z kolei zespoły Elvis Tribute Show Adam Gałka a także Babsztyl. W niedzielę zagrał m.in. zespół The Binge, w którym występują cudzoziemcy mieszkający w Olsztynie. Gietrzwałdzki amfiteatr gościł też zespół Warmianki z Fromborka, Świąteczną Kapelę z Dobrego Miasta oraz znaną w regionie Węgojską Strużkę. Na scenie pojawiło się też wielu artystów z samego Gietrzwałdu, m.in. Ola Certa, Alicja Kucharzewska-Samko, Magda Lobert, Daria Pawłowska, Oliwia Mrozowska. Swoje umiejętności  zaprezentowali młodzi fascynaci sztuk walki.

W ramach Spotkań Warmińskich w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Gietrzwałdzie został wystawiony spektakl "Chłopcy" Stanisława Grochowiaka w wykonaniu Wspaniałego Teatru bez Nazwy.

Na terenach przylegających do amfiteatru przez dwa dni można było nabyć tradycyjne warmińskie wędliny, ryby, pieczywo, makarony, lody, miód i sery. Na kilkunastu stoiskach były tez wystawione prace rękodzielników. Na dzieci zaś czekały bezpłatne atrakcje.