IX Spartakiada Sołectw


106 osób wzięło udział w IX Spartakiadzie Sportowej Sołectw o Puchar Wójta Gminy Świątki, która miała miejsce 15 marca br. Organizatorami byli: Gminne Zrzeszenie Ludowe Zespoły Sportowe, Urząd Gminy i Dyrekcja Szkoły Podstawowej w Świątkach. Rozgrywki odbyły się w szkolnej hali sportowej, wzięło w nich udział  5 sołectw.Spartakiadę uroczyście otworzyłwójt gminy Świątki Sławomir Kowalczyk.

Sołectwa rywalizowały w następujących konkurencjach:wielobój VIP-ów (rzut lotką do tarczy, kręgle, strzał do bramki, unihokej), tenis stołowy kobiet i mężczyzn, szachy mężczyzn, warcaby kobiet i mężczyzn, podnoszenie odważnika, przeciąganie liny.
I miejsce zajęło sołectwo Świątki (81 pkt), II- sołectwo Kwiecewo (71 pkt), III – Kalsity (69 pkt), Jankowo (68 pkt), Brzydowo (53 pkt).

Za zajęcie I – III miejsca indywidualnie zawodnicy otrzymali medale ufundowane przez organizatorów, natomiast za zajęcie I miejsca zwycięski zespół otrzymał puchar i symboliczny czek na kwotę 1200 zł, za II miejsce zespól otrzymał puchar i czek na kwotę 800 zł, za III – puchar i czek na kwotę 500 zł, pozostałe zespoły otrzymały czeki stuzłotowe. Nagrody finansowe puchary i medale dla zwycięzców zostały ufundowane przez wójta gminy Świątki. Puchary, medale i czeki wręczyli wójt Sławomir Kowalczyk, sekretarz Jarosław Milewski i przewodniczący GZ LZS Świątki Bogdan Matys.

sparta3 sparta2