IX Gminne Forum Przedsiębiorców

Około 70 właścicieli firm z gminy Dywity wzięło udział w IX Gminnym Forum Przedsiębiorców, które odbyło się 7 kwietnia w Spręcowie. Temat przewodni forum to: „Droga krajowa 51 a rozwój gospodarczy północnej części Warmii i Mazur”. Podczas wydarzenia nie zabrakło ciekawych prezentacji, części artystycznej oraz wręczenia nagród Warmianki, które trafiły w tym roku do Największych Usługodawców.

Spotkanie rozpoczęło się od części artystycznej, w której znakomicie pokazały się młode talenty z gminy, a wśród nich: grająca na flecie Oliwia Pieczkowska oraz eksportowe skrzypaczki szkoły muzycznej w Dywitach, czyli Zosia Hiszpańska i Nina Raukuć. Swoim głosem zaczarowała z kolei Lena Giska. Taniec akrobacyjny breakdance był domeną Karola Skryckiego ze Spręcowa, a artystyczną część wydarzenia zakończył energetyczny występ najmłodszych czirliderek Soltare Tuławki. Kolejnym punktem forum było wręczenie nagród Warmianki. W tym roku te najważniejsze nagrody gminy Dywity trafiły do Największych Usługodawców w kategorii, która roboczo została nazwana „Usługą Blisko Mieszkańców”!

– Wyróżnienia wręczone podczas IX Gminnego Forum Przedsiębiorców trafiły do przedsiębiorców, którzy świadczą stałe, codzienne usługi mieszkańcom, od wielu lat, na sprawdzonym i wysokim poziomie – informuje Jacek Szydło, wójt gminy Dywity.

Warmianka w dziedzinie „Zdrowie” została przyznana Dawidowi Spaszewskiemu, właścicielowi Centrum Terapii Manualnej i Rehabilitacji na Wadągu, w dziedzinie „Artykuły budowlane i gospodarstwo domowe” statuetkę otrzymała Helena Giers, właścicielka składu artykułów budowlanych i sklepu Agro Helena, a w dziedzinie „Artykuły spożywcze” Wiesław Taub, prezes Spółdzielni Produkcyjno-Handlowej Agro Dywity.

W dalszej kolejności rozpoczęła się część merytoryczna wydarzenia. Wójt Jacek Szydło przedstawił w skrócie sytuacje społeczno-gospodarczą gminy, Monika Szóstek z Lokalnej Grupy Działania „Warmiński Zakątek” opowiedziała o funduszach i konkursach dla przedsiębiorców dostępnych z Lokalnej Strategii Rozwoju. Ciekawą prezentacje na temat wpływu Drogi Krajowej 51 na rozwój gospodarczy północnej części regionu przedstawił dr Dariusz Łaguna z Katedry Ekonomiki Przestrzennej i Środowiskowej UWM w Olsztynie. O rozwoju terenów inwestycyjnych Warmińsko-Mazurskiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej znajdujących się w zasięgu DK51 opowiedział Bronisław Anfolecki, przedstawiciel W-MSSE w Olsztynie. Wójt Jacek Szydło przedstawił zebranym informacje o utworzenie stowarzyszenia przedsiębiorców „Stowarzyszenie droga krajowa DK51”, które będzie naciskać rządzących i zarządcę drogi w sprawie modernizacji DK51 na odcinku od Olsztyna do Bezled. Na zakończenie o najnowszych zagadnieniach i problemach przedsiębiorców oraz o działającej od końca 2015 roku Radzie Dialogu Społecznego opowiedziała Henryka Bochniarz, Prezydent Konfederacji Lewiatan, która jest jednocześnie przewodniczącą Rady Dialogu Społecznego przy Prezydencie RP.