IRA, De Mono i Bracia na Dniach Biskupca!


Święto największego miasta w powiecie olsztyńskim zapowiada się imponująco. Na XIV Dniach Biskupca w weekend od 16 do 18 lipca zagrają wielkie gwiazdy rocka i bluesa, czyli IRA, De Mono, Bracia i brazylijskie Trio Billa Gilsona – The Blues Dynamite. Zapraszamy do Biskupca!

_

Kalejdoskopu gwiazd, jakie wystąpią na tegorocznych Dniach Biskupca mogłyby pozazdrościć dużo większe miasta.
- Dzięki przychylności sponsorów udało nam się zgromadzić więcej grosza niż zwykle i dlatego mogliśmy sobie pozwolić na zaproszenie do Biskupca rockowych i bluesowych gwiazd z pierwszej ligi – mówi Robert Tokarski, dyrektor Biskupieckiego Domu Kultury, organizatora XIV Dni Biskupca. – W piątek 16 lipca gwiazdą koncertu w byłej jednostce wojskowej przy ul. Al. Broni będzie zespół IRA, w sobotę w tym samym miejscu wystąpią Bracia, De Mono i miejscowy RockerFeler, a w niedzielę na scenie na plaży Słoneczny Brzeg nad Dadajem w Rukławkach zagra brazylijskie Trio Billa Gilsona – The Blues Dynamite. Zapowiada się kosmiczne granie. Zapraszamy wszystkich do Biskupca!
Kolejna wielką gwiazdą, która miała zabrzmieć w Biskupcu miał być zespół Perfect.
- Niestety Grzegorzowi Markowskiemu, wokaliście Perfectu wyskoczyła łękotka, 6 lipca przeszedł operację i zespół był zmuszony odwołać wszystkie najbliższe koncerty – mówi Robert Tokarski. – Będziemy próbowali ściągnąć Perfect w przyszłym roku.
Jak dodaje dyrektor BDK gwiazdy piątkowego i sobotniego koncertu w jednostce (start o godz. 17) wystąpią na największej i najwyższej scenie w historii Biskupca.
- Będą też piękne światła i potężny dźwięk – mówi Robert Tokarski.
Obok sceny stanie także całe miasteczko ze straganami i stoiskami handlowymi oraz mini plac zabaw dla dzieci. W niedziele imprezy przeniosą się na piękną plażę Słoneczny Brzeg w Rukławkach nad jeziorem Dadaj. Od godz. 10 ruszy piknik rodzinny z zawodami sportowymi, występami artystycznymi (zespół Okej) i koncertem brazylijskiej gwiazdy bluesa Billa Gilsona.
W sobotę audycję na żywo z Dni Biskupca będzie nadawać Radio Olsztyn (w godz. od 10 do 15).