Informacja o terminie przyjęcia dzieci do żłobka

Burmistrz Olsztynka z zadowoleniem zawiadamia, że budynek Żłobka Miejskiego w Olsztynku pomyślnie przeszedł odbiory techniczne i spełnia wszystkie wymagania techniczne.

Jednocześnie informuje, że liczba miejsc w żłobku zapewnia możliwość przyjęcia wszystkich dzieci, których rodzice złożyli wnioski w procesie rekrutacji.

Pomimo, że budynek jest już gotowy na przyjęcie dzieci to termin ich przyjmowania musi ulec przesunięciu.

Jak w każdym nowo wybudowanym budynku naturalnym zjawiskiem jest pojawianie się wilgoci technologicznej oraz wszelkich – nie zawsze przyjemnych – zapachów pochodzących od nowych wykładzin, mebli i wyposażenia. Konieczne jest więc odpowiednie wygrzanie murów oraz intensywne wietrzenie pomieszczeń w celu pozbycia się wilgoci i zapachów, które mogą drażnić a nawet negatywnie wpływać na zdrowie małych dzieci.

Rodzice, którzy złożyli wnioski o przyjęcie dzieci z dniem 1 stycznia 2017 r. o nowym terminie przyjęć zostaną powiadomione indywidualnie.

Burmistrz przeprasza za utrudnienia, ale najważniejsze jest dobro i zdrowie dzieci.