Impreza sportowa na Dzień Godności w Jezioranach


Stowarzyszenie na Rzecz Osób Niepełno-Sprawnych w Jezioranach zaprasza na kolejną edycję Dnia Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną. Tym razem podopieczni 24 placówek z regionu spotkają się 10 maja i będą rywalizować w ciekawych konkurencjach sportowych. Starostwo Powiatowe w Olsztynie wspiera finansowo imprezę.

_

Tegoroczne obchody Dnia Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną odbędą się 10 maja w hali sportowej Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jezioranach. Start imprezy zaplanowano na godz. 10.
- Tym razem obchody będą zorganizowane w formie Mistrzostw Europy – mówi Teresa Stańczuk, prezes Stowarzyszenia na Rzecz Osób Niepełno-Sprawnych w Jezioranach. – Każda z drużyn przybierze nazwę danego państwa europejskiego.
Swój udział w sportowych zmaganiach i wspólnej integracji zapowiedzieli podopieczni 24 domów pomocy, warsztatów terapii zajęciowej i ośrodków szkolno-wychowawczych z terenu całego województwa. Starostwo Powiatowe w Olsztynie wsparło finansowo organizację wydarzenia w Jezioranach.

Program:
godz. 10.00 – rozpoczęcie, część artystyczna
godz. 10.30-12.30 – rozgrywki sportowe indywidualne i grupowe
godz. 13.00 – obiad
godz. 13.10 – zabawa taneczna
godz. 14.30 – zakończenie imprezy, wręczenie nagród