II Biegowe Grand Prix Biskupca

Znamy już terminy biegów, które będą przeprowadzone w ramach II Biegowego Grand Prix Biskupca o Puchar Burmistrza.

Biegowe Grand Prix Biskupca to cykl czterech 5-kilometrowych biegów (wokół jeziora Kraksy) i finałowego, 10-kilometrowego Biegu Morsa. Odbędą się one kolejno: 22 października, 19 listopada, 10 grudnia 2016 r., 21 stycznia i 19 lutego 2017 r. Ostatni bieg będzie połączony z V Dadajowym Zlotem Morsów.

W zeszłym roku w każdym z biegów startowało około 100 zawodniczek i zawodników z różnych zakątków Polski. Byli wśród nich zawodnicy biorący udział w ultra maratonach, maratonach i innych biegach w kraju i zagranicą. W sumie w całym cyklu wystąpiło wtedy ponad 500 zawodników. Biegom towarzyszyły zawody dla juniorów, w których młodzi sportowcy rywalizowali na dystansach od 300 m do 2000 m.

I Biskupieckie Biegowe Grand Prix Biskupca o Puchar Burmistrza zostało uznane za Wydarzenie Sportowe Roku 2015 na I Gali Sportu w Biskupcu.

Grand Prix Biskupca