Grzegorz Drozdowski przewodniczącym Rady Powiatu

29.11.2010

W czasie inauguracyjnej sesji Rady Powiatu w Olsztynie IV kadencji, która_ odbyła się w sobotę 27 listopada radni wybrali przewodniczącego i wiceprzewodniczących Rady Powiatu. Nowym przewodniczącym został Grzegorz Drozdowski z Platformy Obywatelskiej, którego w głosowaniu poparli wszyscy radni.

Pierwszą sesję Rady Powiatu czwartej kadencji zwołał i rozpoczął jeszcze Andrzej Sibierski, przewodniczący Rady Powiatu III kadencji. Potem obowiązek prowadzenia obrad przypadł radnej Elżbiecie Bilińskiej-Wołodźko. Wszyscy obecni radni, a było ich 22 odebrali z rąk Zbigniewa Paturalskiego, przewodniczącego Powiatowej Komisji Wyborczej zaświadczenia o wyborze na radnego powiatowego. Następnie Elżbieta Bilińska-Wołodźko odczytała tekst uroczystego ślubowania radnych. Radni, jeden po drugim, ślubowali m.in. czynić wszystko dla pomyślności ojczyzny, wspólnoty samorządowej - powiatu, dobra obywateli, a także przestrzegać Konstytucji i innych obowiązujących praw.
W dalszej kolejności radni zajęli się sprawą wyboru przewodniczącego Rady Powiatu. Jedynym kandydatem, którego zgłosił w imieniu klubu Platformy Obywatelskiej starosta Mirosław Pampuch był Grzegorz Drozdowski, radny PO. W tajnym głosowaniu Grzegorza Drozdowskiego poparli wszyscy radni.
- Dziękuję za zaufanie - mówił po wyborze Grzegorz Drozdowski.
W kolejnym głosowaniu wybrani zostali dwaj wiceprzewodniczący Rady Powiatu. Funkcje te będą sprawować Wacław Dąbrowski z Sojuszu Lewicy Demokratycznej i Elżbieta Radzidszewska z PO. Po tych wyborach miał nastąpić wybór starosty i wicestarosty oraz członków Zarządu Powiatu. Jednak starosta Mirosław Pampuch zgłosił wniosek formalny o przerwanie sesji i kontynuowanie dalszych obrad we wtorek 30 listopada.
- Dobrym zwyczajem w powiecie olsztyńskim jest to, że nie zamykamy furtek, gdy toczą się jeszcze ważne sprawy dla mieszkańców powiatu - argumentował Mirosław Pampuch. - Wciąż toczą się rozmowy o jak najszerszej koalicji, więc wnioskuję o dokończenie obrad we wtorek 30 listopada.
Dokończenie pierwszej sesji zostało zaplanowane na godz. 14 w sali sesyjnej na parterze starostwa.