Gratka dla smakoszy kuchni warmińskiej

11.09.2012
Gminny Ośrodek Kultury w Dywitach zaprasza w sobotę 15 września wszystkich miłośników kuchni warmińskiej, w jej wielokulturowej odsłonie, do Spręcowa na VI Konkurs na Najlepszy Produkt Żywnościowy gminy Dywity „O Garniec Kłobuka”. Olsztyńskie starostwo wspiera finansowo wydarzenie.

W programie:
13.00 Inauguracja imprezy.- Uroczyste otwarcie Świetlicy Wiejskiej i Remizy OSP.
13.15 Kapela Ludowa "FURMAN";
13.45„Lokalne podróże kulinarne -  konkursowe prezentacje stoisk sołeckich;
14.10  Kapela Ludowa "FURMAN";
- Potyczki kulinarne  w konkursie na stoisko;
15.00 - Występy artystyczne dzieci z SP w Spręcowie;
- Potyczki kulinarne  w konkursie na stoisko;
15.30 - „Moja Wieś” - podsumowanie Gminnego Konkursu za 2012r.;
15.45 Kabaret muzyczny  „ORTALION 90”;
16.45  „WIELKI FINAŁ KULINARNY"- rozstrzygnięcie konkursu na najlepszy produkt   żywnościowy Gminy Dywity.
Konkurs „O Garniec Kłobuka” to świetna zabawa połączona z ochroną i promocją naszego kulinarnego dziedzictwa! Organizatorami imprezy są Gminny Ośrodek Kultury w Dywitach oraz Gmina Dywity. Starostwo Powiatowe w Olsztynie wspiera finansowo wydarzenie.