Grand Prix dla Węgojskiej Strużki

01.09.2014
W dniach 23-24 VIII 2014 r. odbył się w Mrągowie Przegląd Polskiej Pieśni Patriotycznej i Żołnierskiej . Wykonawcy oceniani byli w kategoriach: chór, zespół oraz solista. Spośród 16 podmiotów wykonawczych, zespół regionalny Węgojska Strużka połączony z dziecięcym składem Małej Strużki otrzymał Grand Prix oraz Puchar Prezesa Żołnierzy Wojska Polskiego gen.dyw.w st.spocz.dra Franciszka Puchały za najlepsze wykonanie polskiej pieśni żołnierskiej . Zespół wykonał utwór pt. „Po partyzancie dziewczyna płacze” oraz marszową piosenkę „Dalej bracia równym krokiem 1,2,3”.

Jurorzy przyznając puchar docenili wielopokoleniowość zespołu, wkład pracy, poziom artystyczny, akompaniament, stroje oraz ruch sceniczny. Osobne wyróżnienie zostało przyznane Bartkowi Kozikowskiemu, jako najmłodszemu chłopcu uczestniczącemu w przeglądzie.  – Pragniemy złożyć serdecznie podziękowania organizatorom za zaproszenie do udziału w konkursie, publiczności Mrągowa za miłe i życzliwe przyjęcie, Dyrektorowi Domu Kultury w Biskupcu za użyczenie sali i sprzętu do prób, rodzinom za wsparcie i obecność podczas występów. Warto było poświęcić czas wakacyjny, urlopowy, czas poza pracą zawodową i pracą w polu, aby otrzymać tak prestiżowe wyróżnienie. – mówią szczęśliwi laureaci nagrody. Szczęśliwych zdobywców Grand Prix powitano we wsi szampanem i lodami.

Teresa Kacperska

Na zdjęciu Bartek Kozikowski, wyróżniony jako najmłodszy uczestnik festiwalu:

Węgojska Stróżka (1)