#godność


W Europie od początku lat 90. XX wieku 5 maja znany jest jako Dzień Walki z Dyskryminacją Osób Niepełnosprawnych, a w Polsce od 1999 roku – Dzień Godności Osoby z Niepełnosprawnością Intelektualną.

W tym roku Powiat Olsztyński bierze udział w wirtualnym Marszu Godności, organizowanym przez PSONI w Biskupcu. Na powiatowych kanałach mediów społecznościowych można zobaczyć zdjęcia Andrzeja Abako – starosty olsztyńskiego, Joanny Michalskiej – wicestarosty oraz Marii Bąkowskiej – sekretarz Powiatu, trzymających kartki z napisem #godność, co ma symbolizować solidarność z osobami z niepełnosprawnością.

- Wszyscy ludzie mają takie samo prawo do szczęścia i samorealizacji. Dziś szczególnie podkreślamy swoją solidarność z osobami z zaburzeniami intelektualnymi, mając świadomość ich wartości i miejsca w społeczeństwie, ale także problemów, z jakimi borykają się na co dzień. Każdy ma swoją rolę i wszyscy jesteśmy sobie nawzajem potrzebni. Dzień godności to święto integracji i szacunku do drugiego człowieka - mówi starosta Andrzej Abako.

Dzień Godności 2021