Gminne zawody strażackie w Biskupcu

Strażacy będą tym razem mierzyć się nie z ogniem, ale z drużynami z innych jednostek.

Zawody odbędą się 4 maja, w międzynarodowe święto strażaków, dzień wspomnienia w Kościele katolickim Świętego Floriana. Impreza rozpocznie się o godz. 14:00 na stadionie miejskim. Zawody strażaków mają w Biskupcu wieloletnią tradycję. Swoje umiejętności w tym roku zaprezentują strażacy z jednostek z terenu gminy. Zobaczymy też Młodzieżowe Drużyny Pożarnicze OSP z Kobułt. Strażacy zaprezentują swój sprzęt, ale przede wszystkim będą walczyć o nagrody w konkurencjach sportowo-pożarniczych. Nie zabraknie sztafety pożarniczej z przeszkodami i ćwiczeń bojowych sprawdzających umiejętności posługiwania się m.in. wężem pożarniczym.

dzien_strazaka_2019