Gmina, w której warto żyć

23 października 2015 roku został rozstrzygnięty Konkurs Fotograficzny pt."Świątki - Gmina, w której warto żyć". Komisja przyznała pierwsze trzy miejsca oraz cztery wyróżnienia. W konkursie wzięło udział 12 osób. Łącznie wpłynęło 55 zdjęć. 28 października w Urzędzie Gminy w Świątkach odbyła się uroczystość wręczenia nagród. A oto lista laureatów:

- I nagroda - Kinga Nowak zam. Poznań za zdjęcie pt. Kolonia Brzydowo
Kolonia Brzydowo

- II nagroda - Julia Kowalczyk zam. Skolity za zdjęcie pt. Jezioro Skolickie
Jezioro Skolickie

- III nagroda - Daniela Burda zam. Świątki za zdjęcie Relaks nad Jeziorem Skolickim
Relaks nad jeziorem Skolickim

Wyróżnienia:
- Wanda Cieciuch zam. Świątki za zdjęcie pt. Bocian na łące
- Jarosław Sokołowski zam. Olsztyn za zdjęcie pt. Panorama – Rezerwat Kwiecewo
- Sebastian Wręga zam. Olsztyn za zdjęcie pt. Orlik krzykliwy
- Sebastian Szewczyk zam.. Kalisty za zdjęcie pt. Nasza dolina

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali upominki, zaś wygrani i wyróżnieni - nagrody rzeczowe. Zdjęcia zgłoszone do konkursu zostaną opublikowane w albumie pt. "Świątki - Gmina, w której warto żyć". Zostanie on wydany do końca bieżącego roku.
Nagrody oraz publikacja albumu zostały dofinansowane ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Olsztynie. Zdjęcia można obejrzeć na stronie internetowej: swiatki.pl