Gala „Sukcesy 2011” w Biskupcu

20.03.2012

W piątek 23 marca o godzinie 17 w Biskupieckim Domu Kultury już po raz_ szesnasty odbędzie się doroczna gala „Sukcesy 2011". Impreza ma na celu wyrazić uznanie dla mieszkańców miasta i gminy, którzy w sposób szczególny reprezentują środowisko lokalne. Galę uświetni występ „Kabaretu pod sufitem".

„Sukcesy 2011" trafią do osób, które zdobywają:
- I miejsce w skali województwa tj. w mistrzostwach województwa w sporcie, laureaci konkursów przedmiotowych uzyskujący zwolnienia z egzaminów zewnętrznych oraz zdobywcy I miejsca w zawodach o zasięgu makroregionalnym, stypendyści;
- I, II lub III miejsce w skali kraju, laureaci konkursów przedmiotowych (uzyskanie
zwolnienia z egzaminów zewnętrznych);
- wyróżnienie na arenie międzynarodowej;
- przyczyniają się do zdobycia sukcesu, w dziedzinie nauki, kultury czy sportu w przypadku gdy, podopieczni uzyskali nominacje „Sukcesy" w ciągu trzech ostatnich lat poprzedzających zgłoszenie.
Wyróżniane są również osoby, które w szczególny sposób poprzez swoje działania mają wpływ na rozwój społeczno-gospodarczy, pozytywny wizerunek i promocję miasta i gminy Biskupiec. Organizatorzy imprez cyklicznych mogą być zgłaszani do nominacji co trzy lata. Do tegorocznej edycji „Sukcesów" wpłynęło łącznie 88 zgłoszeń  z czego zakwalifikowano 64 osoby do nominacji Statuetką „Sukcesy 2011", 23 zgłoszenia nie spełniły warunków regulaminu.
Już po raz drugi statuetki, które będą wręczone nominowanym, wykonane są przez uczestników Warsztatów Terapii Zajęciowej Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym Koło w Biskupcu pod kierunkiem Marcina Zegarowicza. Wyróżnieni tytułem „Osobowość" otrzymają „Drabinę Sukcesu", zaprojektowaną przez Marcina Zegarowicza. Przyjaciel Gminy Biskupiec" uhonorowany będzie statuetką „Gościnnej Chaty Warmińskiej", którą zaprojektował i wykonał samodzielnie Czesław Stodolnik, uczestnik Warsztatów. W piątek o godzinie 17.00 Biskupiecki Dom Kultury będzie gościł zarówno „Sukcesowiczów" oraz ich nauczycieli, trenerów, bliskich, jak również wielu zaproszonych gości. Galę poprowadzi dziennikarz radiowy i telewizyjny Wojciech Jermakow, a statuetki wręczy zgodnie z tradycją Elżbieta Samorajczyk, burmistrz Biskupca. W programie przewidywane są niespodzianki, które umilą czas gościom, a może i zaskoczą samych „sukcesowiczów". Gwiazdą tego szczególnego wydarzenia jest „Kabaret pod sufitem" w wykonaniu Jana Jakuba Należytego i Andrzeja Beja-Zaborskiego. Występ kabaretu planowany jest na godzinę 19.00. Zapraszamy!