Fotoreportaż z Warmii w branżowym piśmie fotografujących


"Warmia kraina magiczna" – to tytuł fotoreportażu, który ukazał się w lipcowym wydaniu magazynu fotografujących „Lustrzanka". Autorką tekstu i pięknych zdjęć warmińskiej natury jest Ewa Koniecpolska, na co dzień pracownik Wydziału Organizacyjnego Starostwa Powiatowego w Olsztynie, a prywatnie wielka pasjonatka fotografii.

_

Cudna warmińska przyroda i jej różne odcienie, zależne od pory roku, dnia i natężenia światła – tak w skrócie można scharakteryzować to, co widać na kilkunastu zdjęciach zamieszczonych w lipcowym wydaniu magazynu „Lustrzanka" (miesięcznik to bardzo popularne pismo branżowe dla fotografujących). Oprócz zdjęć Ewa Koniecpolska napisała też historię, w której poprzez polsko-ukraińsko-niemieckie losy ludzkie stara się odpowiedzieć na pytanie, dlaczego Warmia jest magiczna.
- Warmia to wielokulturowa kraina o skomplikowanej historii, która coś w sobie ma – mówi Ewa Koniecpolska, na co dzień pracownik Wydziału Organizacyjnego olsztyńskiego starostwa, a prywatnie wielka pasjonatka rowerów i fotografii. – Jest coś nienazwanego w tej ziemi, co łączy ludzi kilku nacji, którzy mieli z nią do czynienia. Ja też czuję się Warmiaczką, kocham swoje rowerowe ścieżki, poranne mgły nad jeziorem, czystą wodę i ciemne lasy.
Ewa podkreśla, że Warmia to także idealne miejsce dla fotografujących, zarówno tych początkujących, jak i doświadczonych.