Fortepian wybrany!


Nowy, lśniący, pachnący świeżością, a przede wszystkim pięknie brzmiący fortepian trafił do dobromiejskiej filii Powiatowej Szkoły Muzycznej w Dywitach. Kosztował 100 tys. zł, a jego zakup sfinansowały po połowie samorządy: Powiatu Olsztyńskiego i gminy Dobre Miasto.

Do szkoły zostały przywiezione trzy różne fortepiany. Ostatecznie, po przetestowaniu, został wybrany model Yamaha CX3 PE. Na swój pierwszy występ nie będzie długo czekał. Nie tylko dla instrumentu będzie to koncertowy debiut. – W sobotę 8 października uczniowie klasy fortepianu zagrają swój pierwszy popis. Bardzo się cieszę, że już po miesiącu nauki dzieci mogą zagrać to, czego się nauczyły, w dodatku na nowym, pięknym instrumencie. Zagra też Marek Salej, ich nauczyciel, będzie więc okazja, by podziwiać pełne brzmienie i możliwości fortepianu – mówi Janusz Ciepliński, dyrektor PSM.

Koncert nie jest jedyną atrakcją wieczoru. W trakcie artystycznej uczty został też zaplanowany wernisaż prac plastycznych uczennicy szkoły Małgosi Borowik. Za młodych artystów trzymamy kciuki i życzymy udanego, pełnego dobrych emocji popołudnia!

1 2 3           5